Козак запропонував проведення прямих переговорів між Україною і ОРДЛО – Арестович

23 березня 2021 Політика
Share Button
Фото: ілюстративне
Запропоновані 19 березня представником російської делегації в Тристоронньої контактній групі Донбасом Дмитром Козаком заходи щодо врегулювання ситуації в ОРДЛО складалися в організації прямих переговорів між Україною і терористами «ЛДНР», що суперечить Мінському процесу.

Про це в ефірі каналу «Україна 24» заявив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

“Там (в листі Козака політичним радникам “Нормандської четвірки” – ред.) нічого такого сенсаційного немає. Росія проводить ту ж саму політику, як і в 2014 році. Всі ці” жонглювання словами “, наполягання на власній правоті, звинувачення на адресу України, що вона щось не виконує. Все це робиться для одного: щоб Україна вступила в прямі переговори з “квазідержавними утвореннями”, які через непорозуміння, називаються “ДНР” і “ЛНР”. Ми на це не підемо, про що послідовно повідомляємо”, – наголосив Арестович.

При цьому він зазначив, що слова Козака про те, що Україна не надала пропозицій на рівні політичних радників “нормандського формату” по “кластерам” не відповідають дійсності.

“Це обман. Як тільки “трек” по кластерах вийшов вдалим, як тільки стався прогрес на рівні політичних радників “нормандського формату” Російська Федерація, по-перше, відразу посилила рівень насильства в Донбасі, по-друге, вона почала медійну кампанію щодо Україна, що Україна нібито провокує, хоче війни і не виконує Мінські угоди. Але ми бачимо, хто насправді не хоче припинення насильства на Донбасі. Тому що Україна відразу після засідання політичних радників “нормандського формату” (18 березня – ред.) запропонувала на наступного дня провести позачергове засідання підгрупи з безпеки в ТКГ. Росія відмовилася”, – резюмував Арестович.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі