Кравчук пояснив, чи можлива зустріч Зеленського з Путіним

13 березня 2021, 08:08 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Президент України Володимир Зеленський може зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним, якщо буде узгоджено формат і тему зустрічі.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Україна 24” перший президент України Леонід Кравчук, коментуючи слова Зеленського про готовність до двосторонніх переговорів з кожним з учасників “нормандської четвірки”.

“Різні думки є з цього приводу, мовляв, з Росією нема про що говорити. Я вважаю, що коли йдеться про такі питання як війна, мир, життя і смерть, коли йдеться про суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України, потрібно обов’язково зустрічатися і домовлятися. Принаймні стане ясною позиція того, з ким ти зустрічаєшся. Вона буде оприлюднена. Будь-які маніпуляції тоді відходять на задній план. Все інше тоді стає другорядним, головне – досягти мети”, – заявив Кравчук.

Перший президент вважає формат зустрічі Зеленський-Путін реально можливим.

“Питання – формат, тема зустрічі. Це мають готувати міністри закордонних справ… Якщо така зустріч буде підготовлена і Путін погодиться, і Зеленський з порядком денним погодиться, тоді зустріч має відбутися”, – пояснив він.

Водночас, Кравчук нагадав, що двосторонні переговори з учасниками нормандського формату можливі тільки якщо не відбудеться зустріч лідерів “нормандської четвірки”.

“Це буде, якщо відмовляться від зустрічі. А я знаю, що зараз йде велика робота на рівні політичних радників, де бере участь Єрмак, радник Путіна Козак та інші. Вони якраз і вирішують це головне питання – зустріч на найвищому рівні. Планується десь мабуть на квітень, але як воно буде насправді, сказати важко, тому що передбачити діяльність або позицію Росії дуже складно. Вона змінюється буквально щодня”, – сказав він.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі