Кравчук розповів, що змусить Росію піти із Донбасу

07 червня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук розповів, яким бачить майбутнє Донбасу та що може змусити Росію забрати звідти свої війська.

“Я не можу сьогодні сказати відверто, що нам не потрібен Донбас. Нам потрібні люди Донбасу”, – наголосив він у розмові із журналісткою Яніною Соколовою, пише ДТ.

Кравчук вважає, змінити ставлення жителів тимчасово окупованих територій до України можна. Для цього потрібні вільна економічна зона (ВЕЗ), інвестиції у відновлення зруйнованого війною регіону, та зміни у мовному питанні, аби “не дратувати російськомовне населення”.

Втім, аби говорити про реінтеграцію та відновлення регіону, спочатку треба, щоб Росія забрала звідти своїх військових і техніку, а Україна – відновила контроль над ділянкою кордону у понад 400 км. Зробити це без тиску на агресора не вдасться, переконаний очільник делегації України у ТКГ.

Це можна розв’язати в один спосіб – застосувавши форми й методи, які вживає в переносному розумінні цього слова сама Росія. РФ за всю свою історію воює майже 150 років, так там сформувалася стратегія, еліта війни й іншого сценарію вона просто не знає”, – каже Кравчук.

За його словами, в російської сторони навіть є поняття “примус до миру”, тобто, вони не говорять про досягнення миру через дискусії, а тільки шляхом застосування сили. Нині РФ про перемовини забулася, вона їх майже й не знала, додає Леонід Кравчук.

“Тиском, крім військового, – ось у такий спосіб можна Росію змусити зупинитися”, – наголошує голова української делегації. Під тиском Кравчук має на увазі розширення санкцій та відключення агресора від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі