Кравчук сказав, що мінські домовленості треба коригувати

23 січня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24" відповів на запитання, чи треба скасувати Мінські угоди та запропонувати новий формат переговорів щодо Донбасу.

“Мабуть, слово скасувати – це дуже об’ємне слово. Я думаю, що треба подивитись на Мінські угоди, як сказала Меркель, не як на щось таке, що викарбовано на граніті. Вона підтримала пропозицію Зеленського, що ці угоди потребують коригування. Особливо йдеться про той документ, який схвалений, не затверджений, а схвалений Радбезом ООН. Тому ми маємо до цього ставитись аналітично, критично і реально”, — сказав він.

Кравчук пояснив, що одна з умов домовленостей неможлива для виконання.

“Тому якщо поставити сьогодні питання: чи можна на непідконтрольних територіях – заявляю, за українським законом, який буде прийнятий, яким би він не був, провести українські вибори в ОРДЛО сьогодні просто нереально, неможливо. Тоді було прийнято таке рішення, а сьогодні його треба скоригувати”, — сказав він

Також голова делегації відповів на запитання, куди виводити найманців з ОРДЛО, якщо серед них багато місцевих мешканців.

“Там ідеться про ті масштабні військові озброєні організації, які ведуть реальну війну, не просто війну, а заробляють на війні з Україною. А коли будуть прийняті демілітаризаційні норми закону, там буде визначено, які саме формування мають бути виведені з території України”, — сказав Кравчук.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі