Кремінь пояснив, чому в Україні не штрафують людей за порушення мовного закону

10 листопада 2021, 08:30 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Відсутність штрафів Кремінь пояснив проведенням "надзвичайно конструктивної роботи з людьми, які допустили помилку".

В Україні за час дії мовного закону досі не штрафували його порушників. Напередодні соціологи розповіли, що абсолютна більшість українців вважають українську мову своєю рідною.

Про це розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв’ю сайту “Сьогодні“.

“Це стосується сфери обслуговування, власників інтернет-магазинів, представників органів поліції, вчителів, лікарів, депутатів місцевих рад, які визнають, що порушення були, але на майбутнє обіцяють бути максимально толерантними і шанобливо ставитися як до закону, так і до його виконання”, – сказав він.

Чиновник також поскаржився, що російська пропаганда зробила з нього “мовного інквізитора і карателя”.

За словами мовного омбудсмена, для оформлення скарги порушення слід зафіксувати в письмовому вигляді, або як аудіо або відео.

“Законом визначено, що ми можемо складати акти про порушення. А у випадках, коли таких порушень протягом року буде декілька і вони матимуть системний характер, ми зможемо накладати штраф. З 16 липня 2022 року такі штрафи можуть бути накладені на кожного громадянина, який свідомо системно порушує мовне законодавство”, – пояснив він.

До слова, сума штрафу коливатиметься від 5100 до 6800 гривень.

Як відомо, в даний час штрафи можуть накладатися на суб’єкти господарювання і конкретні заклади, що порушують закон про мову.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі