Кулеба анонсував створення альянсу Україна – Польща – Великобританія

01 лютого 2022, 23:55 Політика
Share Button
Дмитро Кулеба
Очікувалося, що офіційно новий формат анонсують завтра, 2 лютого. Та плани змінилися.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів кілька фактів про майбутнє створення альянсу між Україною, Польщею та Великою Британією, яке зараз активно обговорюють в ЗМІ. Деякими деталями щодо цього питання він поділився на своїй сторінці у Facebook.

Ініціатором була Україна

За словами міністра, саме наша країна в жовтні минулого року запропонувала такий формат тристоронньої співпраці. Хоча були здогадки, що цього разу ініціатором був хтось з партнерів.

“Я вдячний колегам і друзям Ліз Трасс і Збіґневу Рау, які живо відгукнулися, і закипіла тристороння робота по лінії МЗС трьох країн, в яку кожна країна робить рівноцінно важливий внесок”, – додав Кулеба.

Цей формат є частиною стратегії малих альянсів як проактивної зовнішньої політики України

“Окрема увага приділена їм і в Стратегії зовнішньополітичної діяльності. Нагадаю: суть в тому, що ми не можемо чекати безпеки та процвітання десь у майбутньому, коли станемо членами ЄС і НАТО. Вони потрібні нам вже сьогодні”, – сказав Кулеба.

За словами міністра, Україна таким чином вже зараз намагається створити групи малих альянсів з дружніх країн для практичного зміцнення.

“Ми створюємо пояс безпеки та процвітання і посилюємо Балто-Чорноморську вісь. Так з’явилися Люблінський трикутник з Польщею і Литвою, Квадрига з Туреччиною, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою. Всі вони успішно розвиваються, набувають ваги, вже сьогодні приносять Україні конкретні переваги”, – пояснив міністр. 

Новий формат не прив’язаний до локальної географії

Кулеба зазначив, що країни, які увійдуть в цей альянсу, будуть пов’язані насамперед спільними принципами. Ці держави прагнуть зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю, готові до конкретних дій.

“Варшава, Київ і Лондон мають не лише реалістичне усвідомлення безпекових загроз Європі та стратегію протидії викликам з боку РФ, але і великий потенціал тристоронньої співпраці в галузях торгівлі, інвестицій, енергетики, зокрема відновлюваної. З’єднуючи своїми зусиллями Атлантику, Балтику та Чорне море, ми створюємо нові можливості для наших країн і для регіону загалом”, – додав глава МЗС. 

Офіційно про створення альянсу не повідомлять завтра (2 лютого)

Все через хворобу очільниці МЗС Британії Ліз Трасс, у якої напередодні виявили коронавірус.

“На жаль, вона захворіла на ковід і ми переносимо це оголошення на пізніше. Однак за цей час наші команди не сидітимуть склавши руки, а продовжать відточувати новий формат”, – зауважив Кулеба. 

Створення “потрійної осі” між Україною, Польщею та Великою Британією — знакова подія для Києва, що підбиває межу під його двомісячними зусиллями.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі