Кулеба пояснив мету Кримської платформи і роль Путіна

12 липня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
“Кримська платформа” спрямована на відновлення того, що знищив у 2014 році президент РФ Володимир Путін, а саме: міжнародне право і безпеку Європи.

Про це у своєму Twitter заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Саміт Кримської платформи відбудеться в Києві 23 серпня.

У ньому візьмуть участь керівники інституцій ЄС: Президент Європейської Ради Шарль Мішель, Виконавчий віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс та Високий представник ЄС Жозеп Боррель, Генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.

20 травня на пресконференції президент України Володимир Зеленський зазначив, що на саміт “Кримської платформи” приїдуть представники 30 країн. Він також сказав, що Росія важко сприймає “Кримську платформу”.

Україна розглядає “Кримську платформу” як майданчик для підготовки деокупації Криму.

26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав Указ “Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”, яким постановив утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи. Згідно з документом, МЗС забезпечує координацію участі України в діяльності Кримської платформи.

Головою Організаційного комітету з підготовки установчого Саміту Кримської платформи є міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова наголошувала раніше, що російська сторона готова брати участь в ініційованій Україною “Кримській платформі”, якщо на цьому майданчику обговорюватимуть тільки проблеми півострова — від водопостачання до транспортного сполучення, — які виникли внаслідок окупації.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі