Кулеба розповів, хто зіграв важливу роль в отриманні Україною статусу кандидата в ЄС

24 червня 2022, 09:08 Політика
Share Button
Дмитро Кулеба
Велику роль у наданні Україні статусу кандидата на входження в Європейський Союз зіграв президент Франції Еммануель Макрон, а вирішальним моментом став візит лідерів Франції, Німеччини, Румунії та Італії до Києва.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в етері телемарафону, передає “Укрінформ”.

“Треба відзначити, що дуже важливу роль зіграв президент Франції Еммануель Макрон, і я звернув увагу, що саме під час головування Франції (у Раді ЄС – ред.) це рішення ухвалене. І це була принципова позиція зробити це саме зараз”, — сказав він.

“Ну і переломним моментом, скажу вам чесно, став візит чотирьох європейських лідерів до Києва на минулому тижні, минулого четверга, і їхня розмова з президентом України Володимиром Зеленським”, — додав Кулеба.

Глава української дипломатії зауважив, що на момент візиту лідерів Франції, Німеччини, Румунії та Італії ще не було остаточної версії позиції Європейської комісії, а також зазначив, що раніше скептиками надання статусу кандидата були Нідерланди, Данія, Швеція, Португалія і Німеччина.

“Був дуже крихкий, дуже тонкий, дуже тендітний процес, але все вдалося, все чудово”, — підсумував міністр.

Як повідомлялося, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення щодо надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі