Китайські вчені висунули нову версію походження COVID-19

30 листопада 2020 Світ
Share Button
Фото ілюстративне
Фахівці з Шанхайського інституту біологічних наук припустили, що новий тип коронавірусу (SARS-CoV-2) виник в Індії або Бангладеші влітку 2019 року, тобто ще до того, як з'явилися перші хворі в місті Ухань.

Про це повідомляє видання The Sun. Науковці з Китаю зробили свої висновки на дослідження штамів вірусу, проведених 17 країнами. Їхня стаття була розміщена на платформі медичного журналу, утім отримала багато критики.

На думку дослідників, вірус, ймовірно, передався від тварини до людини на тлі спеки та посухи торік. За словами вчених, в той час люди та тварини були змушені пити одну й ту саму воду.

Китайські науковці стверджують, що традиційний підхід до відстеження походження штамів коронавірусу не працює, оскільки в ньому використовувався вірус кажанів, виявлений на південному заході Китаю кілька років тому. Саме це, як наголосили вчені, заважає точно відстежити походження пандемії.

У своїй роботі біологи застосували новий метод, який включає підрахунок кількості мутацій в кожному штамі вірусу. За результати проведених досліджень фахівці стверджують, що штами з найбільшою кількістю мутацій існують протягом більш тривалого часу, а штами з меншою кількістю мутацій — ближче до так званого вихідного “предку” COVID-19.

Учені з’ясували, що найменш мутований штам був виявлений в восьми країнах: в Індії, Бангладеші, Італії, Чехії, США, Греції, Австралії, Росії та Сербії. Тому вони припускають, що коронавірус міг з’явитися в одній з них, перш ніж “непомітно з’явитися в Ухані”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі