Латвійський сейм заборонить публічне використання георгіївської стрічки

17 вересня 2020 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Сейм Латвії у першому читанні схвалив законопроєкт, який передбачає заборону на публічне використання георгіївської стрічки.

Про це повідомляє латвійське інформагентство LETA, передає Суспільне.

Відповідальним за законопроєкт є голова комісії з прав людини та громадських справ латвійського парламенту Артус Каймінш. Він повідомив, що в комісії обговорювалося питання про визначення “георгіївської стрічки” і однозначного рішення не було, тому до другого читання законопроєкт має бути доопрацьований.

“Беручи до уваги експансію Росії в Україні та її тоталітарну ідеологію щодо колишніх республік СРСР, у Латвії є підстави бачити загрозу своїй демократичній системі і безпеці. Заборона на георгіївські стрічки має на меті обмежити вплив російської ідеології. Ми повинні продемонструвати чітку позицію та виступити проти використання цих стрічок на публічних заходах”, – зазначив Каймінш.

Наразі латвійські закони забороняють публічне використання прапорів, гербів і гімнів колишнього СРСР, його республік а також символіки нацистської Німеччини, за винятком випадків, коли мета їх використання не пов’язана з прославлянням тоталітарних режимів або виправданням скоєних кримінальних злочинів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі