Лікарі зі Львова та Познані врятували дитину, яка через ДТП не могла нормально дихати

13 липня 2021 Життя, Львів
Share Button
Фото: Охматдит
У 6,5 рочків маленький пацієнт із Закарпаття об’їздив чимало українських лікарів у надії покращити якість життя, але ніхто не зміг йому допомогти. Ужгород, Івано-Франківськ, Київ, далі Львів, де порятунок нарешті став можливим.

Про це повідомляють у “Охматдиті”.

У січні 2020 року хлопчик потрапив у ДТП. Тривалий час він лежав у лікарні у важкому стані, у нього сформувався стеноз гортані за рахунок рубця, який стягував досередини голосові складки. Стеноз нагадував парез гортані – стан, при якому не працюють голосові зв’язки взагалі. Лікарі діагностували у дитини несправжній парез гортані. Дитина не могла повноцінно дихати через недостатнє насичення киснем хлопчик мав затримку у фізичному розвитку.
Маленького пацієнта консультували ЛОРи і з Києва, із Закарпаття. Дитині рекомендували різні методи лікування, але вони не працювали.
“Наші ЛОРи запросили одного з провідних отоларингологів Європи проф. Ярослава Шидловського. Він є керівником клініки дитячої оториноларингології в Познані, яка входить до п’ятірки найкращих клінік дитячої отоларингології у Європі. Професор застосовує найсучасніші методики для дітей із надскладними патологіями ЛОР-органів. Разом вдалося зробити диво для маленького пацієнта”, – повідомляють у лікарні.
Наприкінці червня дитячі ЛОРи виконали унікальну в Україні операцію. З фрагмента хряща ребра хлопчикові лікарі сформували спеціальну розпірку і через зовнішній доступ вклали її на місце рубця у гортані. Вона розвела голосові зв’язки на достатню ширину, щоб хлопчик міг повноцінно дихати і говорити.
“Зараз наш хлопчик нормально дихає і може говорити. Хоча раніше він не міг повноцінно дихати і говорити. Ми отримали добрий ефект. І головне – ми сподіваємося, наш пацієнт наздожене своїх однолітків у розвитку”, – розповідає завідувач ЛОР-відділенням “Охматдиту” Федір Юрочко.
Вчора, 12 липня, дитина нарешті поїхала додому.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі