Ліну Костенко можуть номінувати на Нобелівську премію

18 березня 2021 Культура
Share Button
Ліна Костенко
18 березня, напередодні дня народження видатної письменниці Ліни Костенко повідомили про її можливе номінування на Нобелівську премію.

Про це повідомила народний депутат від Слуги народу Євгенія Кравчук у Фейсбук.

“Підтримаємо для номінації на присудження Нобелівської премії з літератури у 2022 році кандидатуру української поетки та письменниці Ліни Костенко”, – написала нардепка Євгенія Кравчук.

Варто зазначити, рішення залежатиме від комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики ВР. Якщо комітет остаточно підтримає номінацію Костенко – постанову буде направлено на розгляд до Верховної Ради.

Сама ж Ліна Костенко ще не прокоментувала таку ініціативу.

Довідково

 Ліна Костенко – українська письменниця, поетка-шістдесятниця. Лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989). У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу та деякий час не друкувалася, пишучи ” у шухляду”. У 2005 році письменниця відмовилась від звання Героя України, яке їй хотів присудити тодішній Президент України.

Авторка поетичних збірок «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай» (1979, Шевченківська премія 1987), поеми «Берестечко» (1999, 2010). 2010 року опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним із лідерів продажу серед українських книжок у 2011 роцi.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі