ЛОДА за 44 млн купила концентратори вдвічі дорожче від прайсу китайського виробника

Share Button
Ілюстративне фото
28 травня Департамент охорони здоров’я Львівської обладміністрації підписав договір з ТОВ «Медгарант» на поставку кисневих концентраторів за 43,99 млн гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Закупівлю здійснено без тендеру по процедурі COVID-19, пишуть Наші Гроші.

Замовлено апарати SL-3C-550, що виготовляє китайська фірма «Chengdu Hemeikaineng Medical Equipment Co». Вона продає через сайт alibaba.com їх по $467 (близько 13 000 гривень) за умови, що партія складатиме не менше 1000 одиниць. Або $492 за штуку при закупівлі хоча б двох концентраторів. Це ціна на умовах поставки FOB, тобто покупець має сам оплатити доставку з Китаю.

Натомість львівський облздрав купує 1520 одиниць по 28 942 гривень або $1 050 за одиницю. За умовами договору розрахунок з «Медгарантом»  відбуватиметься на умовах 20%-ної передоплати. Інші  80% постачальник отримуватиме за видатковими накладними,  впродовж 10 днів з моменту поставки товару.

Фірма «Медгарант» є одним з найбільших постачальників медобладнання та медзасобів для лікувальних закладів та інших бюджетних установ в Україні. В минулому році фірма отримала тендерів на 636,62 млн гривень. З початку 2021 року – на 183,56 млн гривень.

«Медгарант» фігурує в кримінальній справі з закупівлі по завищеним цінам у 2019 році обладнання для онкохворих «Херсонського обласного онкологічного диспансеру» очікуваною вартістю 26 млн гривень.

«Медгарант» належить Олександру Островському. У 2015 році підписантом «Медгаранту» виступала Яна Островська, партнерка доньки Тетяни Бахтеєвої (Ірини Валітової) по фірмі «Медпрогрес». Бахтєєва за часів Януковича очолювала Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі