Львів не куплятиме білоруських автобусів без дозволу Уряду

13 січня 2021 Львів
Share Button
Фото - ілюстративне
Мер Львова Андрій Садовий звернувся до прем'єр-міністра з питанням, чи не суперчить зовнішній політиці України співпраця з білоруськими виробниками.

Як зазначив Андрій Садовий у Telegram, тендер на закупівлю 100 дванадцятиметрових низькопідлогових автобусів завершується. Закупівля відбувається в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком.

За оцінками міжнародних експертів, найвигіднішу пропозицію подала білоруська компанія “МАЗ”. За словами мера, пропозиції інших учасників тендеру або значно дорожчі, або не відповідають технічним вимогам конкурсу.

“Чи маємо ми моральне право купувати автобуси в Білорусі? Тут маю нагадати, що Верховна рада України визнала президентські вибори в цій країні недемократичними. Мирні страйки білоруських громадян, в тому числі працівників МАЗу, регулярно придушують силовики. Відповідь на це питання я б хотів почути від керівництва Європейського банку, Кабінету міністрів та львів’ян. Це непроста ситуація, бо у випадку скасування тендеру ми втратимо ще рік, а можливо й більше без цих машин. Але без чіткого розуміння ситуації та державної позиції Львів не купуватиме білоруських автобусів”, – написав Андрій Садовий.

У листі-зверненні мер Львова просить надати роз’яснення, чи підпадає підписання договору з білоруськими виробниками під санкційні обмеження і наголошує, що без розуміння державної позиції у цій ситуації ухвалення рішення неможливе.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі