Львів відмовився віддати Росії останки радянського агента НКВС Кузнєцова

22 жовтня 2021 Львів
Share Button
Фото: radiosvoboda.org
Касаційний адміністративний суд зобов’язав виконком Львівської міської ради передати останки агента НКВС Миколи Кузнєцова його родичам в Росію.

Львівська міськрада відмовилася передати Росії останки радянського розвідника-диверсанта Миколи Кузнєцова, який похований у Львові на Пагорбі Слави. Про це на своїй сторінці у Фейсбуку повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

“Поки наші громадяни України не повернуться додому, ми жодного позитивного рішенні щодо праху Кузнєцова ухвалювати не будемо. Це принципова позиція громади міста… Ми ухвалили політичне рішення. Ми вважаємо, що розгляд даного питання, можливий тоді, коли звільняються наші території і наші хлопці повертаються додому. Ми з окупантами не співпрацюємо. Крапка”, — зазначив міський голова.

За словами Садового, це не перше таке судове рішення у цій справі.

Довідка

Історія з передачею останків Кузнєцова триває з 2000 року, коли ветерани Єкатеринбурга звернулися до Львівської міськради.

У 2007 році до Львова приїжджала делегація з Росії, але тоді їм відмовили у наданні останків. У 2008 році росіянка Маргарита Брюханова, родичка радянського розвідника, звернулася з таким проханням до місцевих органів Львова.

Кузнєцов похований на Пагорбі Слави з великими почестями 27 липня 1960 року.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі