Львів’янина, який заблукав у Карпатах, знайшли в Румунії

15 січня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Два дні закарпатські рятувальники прочісували гірську місцевість в хуртовину і 15-градусний мороз.

25-річного львів’янина, який загубився під час сходження на гору Піп Іван Мармароський, розшукали.

Виявили заблукалого туриста волонтери з добровільного рятувально-пошукового поста у Мармаросах за півкілометра від кордону на румунській стороні. У нього обмороження кінцівок.

Олексій Тригуб’як, один із волонтерів рятувально-пошукового поста Marmaros Rescue Hut, був зв’язковим під час операції порятунку заблукалого туриста. Він розповів ZAXID.NET перебіг подій.

25-річний львів’янин Стефан сам пішов в похід на гору Піп Іван Мармароський (1936 м). Вдень 14 січня був сильний снігопад, який дав приріст снігу понад 50 см. Турист втратив орієнтир та заблукав. Ввечері до волонтерів подзвонив його друг, скинув приблизні координати заблукалого і попросив допомоги у пошукової групи. Також львів’янин сам зателефонував рятувальникам.

«Він розповів, що його засипає снігом, болить нога, два рази він відкопував свій намет від снігу, бо такі сильні снігопади ламають намет. О 10 вечора два наші волонтери на скітурі (гірські лижі, на яких можна ходити) вирушили на пошуки», – розповів Олексій Тригуб’як.

Загубленого під час хуртовини Стефана віднайшли за 2-3 години десь за півкілометра від кордону на румунській стороні.

«Знайшли туриста за світлом його ліхтарика вже без намета, він важко пересувався. Наші хлопці перетрусили його рюкзак, викинули все зайве, щоб полегшити його. І почали транспортувати його на пластиковій ак’ї (евакуаційній ноші, що ковзають по снігу). Близько 7 ранку вони були на хребті гори Піп Іван. За допомогою 40-метрової мотузки і альпіністського спорядження спускали його вниз. Близько 6 години вечора 15 січня його доставили до гірського притулку», – повідомив Олексій Тригуб’як.

Уточено, що о 21:00 15 січня до Служби порятунку надійшла інформація про те, що волонтерами Marmaros Rescue Hut , які також допомагали у пошуках, заблукалого туриста-львів’янина знайдено та доправлено до притулку в районі полонини Струнга.

Наразі він знаходиться у безпечному місці, стан його здоров’я, за словами волонтерів, які його знайшли, задовільний, однак чоловік зазнав переохолодження.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі