Львівщина отримала нову голову облради. Що про неї відомо?

Share Button
Фото з Фейсбуку Ірини Гримак
Сьогодні Львівська обласна рада обрала головою депутатку від «Європейської солідарності» Ірину Гримак.

Таке рішення народних обранців не стало сюрпризом для львівського політикуму, відтак журналісти Діла вже підготували публікацію про майно та бізнес сім’ї Гримак.

Ірина Гримак народилась 20 березня 1981 року у Львові. Закінчила Львівську комерційну академію в 2004 році. У 2009 – Львівський національний аграрний університет, як спеціаліст з землевпорядкування.

У 2010-му здобула ступінь магістра державного управління Львівського державного інституту державного управління НАДУ при Президентові України.

Свою роботу на управлінських посадах Ірина Ярославівна почала ще у 2000-му році у Львівській міськраді. Тоді працювала в управлінні земельних ресурсів ЛМР. Після того, пані Гримак очолювала Залізничну районну адміністрацію у Львові. Коли ж Олег Синютка, нині нардеп від «Європейської солідарності», очолив Львівську обласну державну адміністрацію – Ірина Гримак стала його заступницею. Звісно, залишила цю роботу після звільнення Олега Синютки.

Згідно останньої поданої декларації у 2019 році, сім’я володіє квартирою у Львові площею 99.2 кв.м отриманою ще у 2007 році. Також користуються двома автомобілями, Skoda Superb 2018р.в. та Skoda Octavia tour 2004р. В збережених коштів сім’я має 230 000грн., 3000 доларів США, 300 англійських фунтів та 2500 євро.

Чоловік пані Гримак, Олег Іванович, володіє 70% ТОВ «ГІД-ПРОЕКТБУД» та є його керівником. Компанія спеціалізується на сфері архітектури, геодезії тощо. Ми звернули увагу на цікаву закономірність: «Гід-Проектбуд» у 2018 році перемогло у тендерах на виконання робіт на суму 95,5 тис.грн. проводячи інженерно-геодезичні вишукування для комунальних підприємств Львівської міськради «Львівелектротранс» та «Львівводоканал».

У 2019-му, поки Ірина Гримак стосунку до влади не мала – компанія «Гід-Проектбуд» комунальних підрядів від Львівської міськради не отримувала. У 2020, коли повернення пані Ірини Ярославівни у політику стало очевидним, «Гід-Проектбуд» знову взялось за освоювання комунальних коштів, уклавши угоди на 82,129 грн. знову ж таки з ЛМР.

Загалом, виручка цієї компанії за календарний рік становить від 750 до 950 тисяч гривень. Чому тісною є співпраця з ЛМР, а не, скажімо, ЛОДА, де заступником голови працювала Ірина Гримак? Річ у тім, що Олег Гримак працював головним інженером управління архітектури ЛМР, а інший співвласник «Гід-Проектбуд» це Бокало Михайло Іванович, що раніше працював керівником Управління земельних ресурсів ЛМР, власне, там же працювала Ірина Гримак. Вочевидь, старі знайомства не дають занепадати бізнесу до сьогодні.

Проаналізувавши детальніше біографію бізнес-партнера сім’ї Гримак ми встановили, що не лише їх спільна компанія почала нарощувати обертів у 2020 році. Як виявилось, не усі замовлення по земельних, інженерно-геодезичних роботах та землевпорядкуванню проходять через компанію «Гід-Проектбуд», адже, те, що до цієї компанії прямий стосунок має сім’я Гримак є публічною інформацією. Проте, інший співвласник цієї фірми, Бокало Михайло Іванович, є ще ФОПом, який за 2020 рік уклав угод на освоєння 831 379 грн. державних та комунальних грошей. За доброю традицією – більшість договір укладена з підприємствами Львівської міськради.

До слова, рідна сестра Михайла Бокала, Мар’яна Ревуцька, теж працює у міськраді Львова, в департаменті містобудування. Просто таки родинна справа оточення сім’ї Гримак. Настільки Ірина Ярославівна полюбила «земельну» справу, що навіть сама була кандидаткою на посаду директора Держгеокадастру у Львівській області. Проте, перемогти у конкурсі не зуміла.
Та повернемось до компанії її чоловіка, Олега Гримака, «ГІД-ПРОЕКТБУД». Юридична адреса компанії– пл.Ринок,18\1. Це приміщення належить Князику Василю Дмитровичу, керівнику Львівської філії Держбудекспертизи.

Цікавим видається ланцюжок співпраці, який, швидше, вже нагадує угрупування ділків, політиків, чиновників та колишніх працівників ЛМР. Але детальніше про це у наступних публікаціях журналістів Діла.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі