Львівська міськрада вимагає у митрополита ПЦУ усунути незаконно збудовану капличку

24 вересня 2021 Львів
Share Button
Фото з Фейсбуку
Відповідного листа скеровано за вимогою громади району після погодження з Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм – термін демонтажу вагончика встановлено до 7 жовтня 2021 року.

Про це йдеться у листі виконавчого комітету Львівського міської ради до митрополита Львівського ПЦУ Макарія, пише “Еспресо.Захід”.

У листі йдеться, що події, пов’язані з самочинним встановленням вагончика на вулиці Малоголосківській, який згодом намагались перетворити у капличку, міська влада обговорила під час візиту до Львова Митрополита Епіфанія. Тоді ж з владикою зустрілись та передали лист з проханням втрутитись у події та допомогти вирішити конфлікт і представники громади району Малоголосківської та Під Голоском.

“Митрополит Епіфаній із великою увагою віднісся до питання самочинного встановлення вагончика у вигляді каплиці в міському парку священиком єпархії, яку Ви очолюєте, біля будинку за адресою вул. Малоголосківська, З0 у місті Львові”, – зазначено у документі.

Далі у листі додається, що представники влади докладно вивчили проблему та визнали незаконність споруди:

“Релігійна громада самовільно зайняла земельну ділянку в міському парку орієнтовною площею 0,0041 га біля будинку N30 на вулиці Малоголосківській, здійснивши монтаж вагончика з дерев’яною обшивкою на основі з бетонних блоків. На сьогодні самочинна будова використовується як культова споруда, не маючи на це законних підстав, зокрема: законного користування земельною ділянкою та відсутності відповідних документів на проведення будівельно-монтажних робіт”.

Питання самобуду викликало розголос у львівських медіа, соціальних мережах та в громади району, де він зведений:

“Керівниками різних підрозділів Львівської міської ради неодноразово піднімалось питання незаконного встановлення споруди. ЗМІ та мешканці неодноразово звертали увагу керівника релігійної громади із проханням усунути порушення і привести земельну ділянку у відповідність. Однак, із боку громади жодних дій не було вжито. Ми сподівались, що священник шануватиме закони людські і Божі, однак цього не сталось”.

То ж мерія сформувала вимоги щодо демонтажу незаконної споруди:

“Опираючись на закон, волю місцевих мешканців та підтримку Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія, інформуємо Вас про наступне:

просимо Вас, як мудрого керівника єпархії, дати відповідні доручення настоятелю релігійної громади щодо приведення земельної ділянки у первинний вигляд;

у разі невчинення дій із демонтажу самовільно встановленої споруди до 07.10.2021 р., питання про примусовий демонтаж буде розглянуто на найближчому засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради;

матеріали будуть скеровані в правоохоронні органи та інші інстанції”.

Також у міській раді запевнили, що зі свого боку готові розглянути у майбутньому питання щодо виділення земельної ділянки для потреб цієї релігійної громади, за умови усунення цих порушень.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі