Львівська облрада витрачає півмільйона на експертів, які допомагають поділити гроші між громадами

14 липня 2021 Економіка, Львів
Share Button
Близько 445 тисяч гривень обласного бюджету витрачається на роботу експертів, які займаються розподілом коштів на конкурсі "Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки". Ця програма разом із "Конкурсом проєктів місцевих ініціатив" дозволяє 73-ом громадам Львівщини отримати гроші на реалізацію власних ідей соціального спрямування.

Розглядом ініціатив займається спеціальна Конкурcна рада з реалізації програми, але хто і за якими критеріями експертності до неї входить невідомо. При цьому вартість оцінки одного проєкту становить 72 гривні. Вчора, 13 липня, на засіданні сесії Львівської облради скерували додаткові 35 млн грн на ці два конкурси, пише “Діло”.

Раніше, у червні цього року було визначено 474 переможця конкурсу проєктів місцевих ініціатив (серед 2 216 охочих) і 33 переможці конкурсу проєктів регіонального розвитку на 2021 рік та витрачено більше 150 млн грн.

Під час засідання частина депутатів висловились проти внесення змін до рішення №60 від 18.02.2021, яке стосується цих конкурсів. Зокрема, у залі заявили про непрозору процедуру розподілу додаткових грошей серед проєктів, які програли конкурси у червні. Кошти розподілятимуться у “ручному режимі” сумнівними експертами за невизначеними критеріями більшої соціальної важливості, що збільшує можливості для корупції, заявили депутати. Також у сесійній залі зазначили, що раніше на роботу подібних комісій коштів не виділялось. Дискусії тривали близько двох годин.

“Пропоную підтримати проект рішення із правками щодо соціальної важливості проєктів та “завданням №2″, де пропонується опустити лінію, за якою будуть потрапляти нові переможці, але при умові, що ті громади, які вже перемогли цього року, вдруге отримати кошти не зможуть”, – заявила голова ЛОР Ірина Гримак.

“За” проголосував 51 депутат.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі