Львівська тютюнова фабрика домінує на “чорному” ринку тютюнових виробів

24 червня 2021 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото: REUTERS
Виробник наростив частку контрафакту до 50% і щорічно недоплачує до бюджету 4-6 млрд грн.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповіли в Державній фіскальній службі України. Там же повідомили, що близько 50% всіх нелегальних сигарет в Україні – ТМ Compliment. Це продукція Львівської тютюнової фабрики (ЛТФ).

Львівська “сигаретна імперія” охоплює безпосередньо ЛТФ, а також Винниківську тютюнову фабрику і ТОВ “Марвелл Інтернешнл Табакко Груп”. Володіє нею львівський бізнесмен Григорій Козловський.

Значної частки на ринку “імперія” ЛТФ досягла декількома способами. Зокрема, конгломерат випускає сигарети Marvel під виглядом сигарил, (акцизна марка значно дешевше – в 15 разів), а також Compliment, Jin-Ling. У другому півріччі 2016 року компанія випустила 76,9 млн пачок сигарил. До того ж сигарет було випущено тільки 17,3 млн пачок.

У 2016-2018 фабрика взагалі не купувала акцизні марки, що дозволило їй накопичити дохід і збільшити свою присутність на ринку контрафакту.

Крім економії на акцизних марках, Львівська тютюнова фабрика винайшла свій “спосіб” не платити акцизи за допомогою напису “дьюті-фрі” на пачці, хоча продукція, зазвичай, продається на вулиці і в інтернеті.

Своєю чергою, за даними Єдиного державного реєстру судових рішень, Винниківська тютюнова фабрика бізнесмена буквально загрузла в криміналі – за станом на 21 червня 2021 року підприємство проходить по 8 кримінальних і 8 адміністративних справах.

З початку року Державна фіскальна служба конфіскувала контрафактних сигарет на 434 млн гривень і закрила 10 нелегальних виробництв тютюнових виробів, повідомив глава ДФС Вадим Мельник на зустрічі з членами асоціації “Укртютюн”.

А загальні втрати України від контрафактних сигарет становлять близько 12 млрд гривень щорічно.

Як повідомлялося, тіньовий ринок сигарет в Україні досяг рекордних 12,8% від офіційного ринку.

За даними “Філіп Морріс Україна”, зростання контрафакту пов’язане з тим, що акцизи на тютюнові вироби ростуть швидше, ніж доходи населення.

Транснаціональні виробники стурбовані тим, що частка нелегального продажу тютюнових виробів в Україні зростає, що знижує частку легальної тютюнової продукції, а також відрахування до держбюджету країни.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі