Львівська влада та УГКЦ пояснили, чому не пропустили техніку Держспецзв’язку

23 червня 2021 Життя, Львів, Трафунки
Share Button
Фото із відкритих джерел
Львівська Архиєпархія УГКЦ прокоментувала скандал щодо ніби-то рейдерського захоплення території нижніх Митрополичих садів у Львові.

Як повідомляє “Діло”, зараз територія нижніх Митрополичих садів є предметом судового спору. Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України вважає себе правонаступницею організації, якій у 1951 році була надана ця територія. Зараз законним власником землі є Львівська міськрада, яка надала УГКЦ права на користування. Водночас, на території досі знаходиться майно державної власності – Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

“Вчора вранці на вулиці Листопадового Чину була припаркована важкогабаритна техніка. Нам, цивільним особам, важко судити про те, військова чи  ні вона була. На перший погляд ми побачили людей у військовій формі, тому спершу подумали, що в організації беруть участь Збройні сили України. Але згодом зясувалось, що ЗСУ не має до цього жодного стосунку.

У пятницю, 18 червня, у другій половині дня до курії Львівської архиєпархії УГКЦ надійшов лист з повідомленням про проведення навчання на території нижніх Митрополичих садів. Щоб заїхати у пішохідну зону верхніх та нижніх Митрополичих садів потрібен дозвіл міської ради.

Отримавши запит так пізно, коли наближалися державні вихідні, ми звісно не мали можливості. Планували зібратися на засідання у вівторок та надати відповідь із погодження Львівської міськради. Але вже у вівторок зранку великогабаритні машини розташувались по вулиці Листопадового чину, бажаючи згодом проїхати”, – пояснює прессекретар Львівської архієпархії УГКЦ Павло Дроздяк.

У міській раді кажуть, що обслуговувати чи вивезти те майно, яке вже не використовується, не перешкоджатимуть.

“На цій земельній ділянці є невеличкий клаптик – три сотки землі, де колись стояла радіовежа. На сьогодні вона демонтована – у свій час це було спільне рішення міста, держави і церкви. Там лише збереглося певне комунікаційне обладнання, а об’єктів нерухомого майна немає. Я не думаю, що з боку церкви є якісь перешкоди в обслуговуванні цього майна, та коли туди планує заїхати 7 великих військових машин, які можуть пошкодити територію, то це викликає несприйняття. Тому треба продовжувати роботу, щоб це обладнання, яке там було залишено, було звідси перенесено. І такі рішення були прийняті, їх просто треба виконувати. А прийняли таке рішення, ще коли приймали Програму відновлення Святоюрського комплексу.

Вважаємо, що тут потрібно відновити історичну справедливість, – це місце має бути місцем духовності, сили і рекреації, бути справжньою окрасою міста, зроблений красивий сад, а залишки обладнання з радянських часів – три вишки, які працювали проти України і проти церкви, треба забрати.

До слова, міський голова Андрій Садовий мав сьогодні розмову з Прем’єр-міністром України і поінформував його про цю ситуацію, і що вона не робить честі ні місту, ні країні. Була досягнута попередня домовленість про те, що буде продовжено рух в напрямку винесення цього телекомунікаційного обладнання на якусь іншу ділянку, місто готове запропонувати якусь альтернативу, а власне Митрополичим садам і Українській греко-католицькій церкві треба дати можливість зробити там красивий сад і працювати в межах тих планів, які маємо”, – розповів Любомир Зубач, заступник міського голови з містобудування.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі