Львівське масонство. Частина VII

Іван Матковський | 18 січня 2021 Життя, Львів
Share Button
Фото ілюстративне
Після захоплення Галичини австрійцями, Львів став Меккою для європейських авантюристів.
Ну який порядний і кваліфікований австрійський чиновник міг переїхати на край Європи? Читав якось, що в ті часи у Відні раптово зникли кельнери – пішли на державну службу у Галичині. У Львові екс-кельнери вже появлялися із “кельнями” в руках і оголошували себе хранителями масонських знань. Історії залишилися імена цих аферистів: шевальє д’Арно, а насправді син паризького тапіцера Куфре – великий масонський діяч, отець Боден, який приймав у масонство у львівських каварнях, чи Юзеф Бедуззі. В цьому щахрайському контексті є цікавим і перебування у Льовові відомого Казанови, який гостював тут у свого приятеля – теж масонського лідера. Але про це у наступній частині.
Kurjer Lwowski, 18 лютого 1914 р.
Частина I-II – Масонство у Львові заснував Франсуа Лонгшам де Бер’є.
Частини III-IV – Тодішні масони на львівських теренах, в порівнянні до нинішніх принципів та засад, мусіли бути обов’язково християнами.
Частини V-VI – Там, де брати Шептицькі у 30-х рр. минулого століття заснували Свято-Іванівську Лавру, довший час діяла інша організація, яка також признавалася до якоїсь там традиції “вшанування” Івана Хрестителя – масони.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі