“Львівське сміття”: викрито схему розкрадання бюджетних коштів

21 травня 2020 Кримінал, Львів
Share Button
Фото ілюстративне
Львівська поліція викрила схему розкрадання коштів на вивезені львівського сміття.

Про це повідомила Ірина Діденко, головна прокурорка Львівщини.

Як відомо, на території Львівської області відсутні можливості для захоронення чи потужності для переробки всього обсягу львівського сміття.

Відповідно, з бюджету міста минулоріч виділено близько 300 млн грн додаткових коштів на вивезення твердих побутових відходів за межі регіону. Цьогоріч вже освоєно близько 70 млн грн.

Міська рада уклала низку договорів зі суб’єктами підприємницької діяльності, які щодня здійснювали збір та вивіз сміття з міста. Це понад 15 вантажівок в день.

Згідно прописаних у договорі умов, сміття мало вивозитись на офіційні полігони твердих побутових відходів на території центральних областей України.

А відтак, всі видатки з місцевого бюджету обраховувались виходячи зі значної відстані перевезення та офіційності збереження і утилізації.

“Насправді ж сміття заїхало не так далеко й офіційно. До прикладу, частина сміття, яке згідно документів, мало бути вивезене до міста Тетіїв Київської області, закопувалась на державних землях сільськогосподарського призначення в Жидачівському районі Львівської області (5 км від міста Жидачів).

Наразі на цій ділянці триває огляд, зокрема, спеціалістами-екологами, з метою встановлення уже спричинених наслідків, пов’язаних із забрудненням земель та навколишнього середовища.

Інша частина, вночі, з дотриманням умов конспірації, вантажівками з вимкненими фарами, під контролем осіб з числа місцевого криміналітету, вивозиться до м. Коростень Житомирської області.
Сьогодні вночі викрито 17 таких вантажівок, огляд яких триває”, – повідомляє Діденко.

Вона також додала, що про підозру буде повідомлено керівнику комунального підприємства Жидачівського району за ст.239 КК України (забруднення або псування земель).

Окрім цього, тривають основні слідчі дії (23 обшуки в перевізників, фірмах що надають послуги з вивезення і утилізації, а також міськраді).

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі