Львівські хірурги дістали зі шлунку дівчинки 2 гривні та 50 копійок

24 травня 2021 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
У Львівській дитячій лікарні Охматдит хірурги врятували життя 5-річній дівчинці, зі шлунку якої діставали монети.

Про це розповіли на сторінці лікарні у Facebook.

“Це пост про найдорожчі у світі 2 гривні і 50 копійок! Їх діставали наші лікарі з шлунка 5-річної дівчинки. Раз монетка, два монетка… Малеча спробувала на зуб дві блискучі монетки і вони опинилися у її шлунку. Можна довго сперечатися про те, чому так сталося, але іноді навіть найтурботливіші у світі батьки можуть не вберегти своє янголятко.” – розповідають лікарі Львівської Обласної Дитячої Клінічної Лікарні Охматдит.

У шлунку дитини виявили дві монети. Лікар-ендоскопіст Марта Лучак діставала монетки без операції за допомогою ендоскопа під наркозом.

“Процедура була тривалою, бо у шлунку дитини була не 1 монета, а 2 – одна номіналом гривні і друга 50 копійок”, – розповідає Марта Лучак.

Не встигли монетки висохнути, як “швидка” доставила ще одного хлопчика, який проковтнув монету. Цього разу – 3-річний хлопчик.

У нього копійка замаскувалася майстерніше – вона потрапила у пілорус (клапан), він притиснув монету і не відпускав.

Крім того, їжа у шлунку весь час заважала лікарці дістати стороннє тіло. Але Марту Володимирівну не проведеш! Кілька обережних спроб – і 50 копійок уже назовні!

“У дітей це часом буває напівнесвідомо. Але дуже важливо, щоб батьки приїхали до лікаря якнайшвидше, бо тоді є більше шансів дістати монети з шлунка без операції”, – нагадує Марта Лучак.

Якщо що, хірурги завжди поруч і готові прийти на допомогу ендоскопістам, але краще заховайте від малечі дріб’язок. За нього вже нічого не купиш, а стрес вони можуть створити ще той. Наші маленькі пацієнти уже вдома і почуваються добре.

Лікарі просять, як би не сталося, мами і тати, краще не витрачати час на пошуки винних і відразу мчати на Лисенка, 31.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі