Львівські хірурги успішно прооперували пацієнта з рідкісною пухлиною

16 вересня 2020 Львів
Share Button
Фото Zaxid.net
В Україні хворих з рідкісним захворюванням – псевдоміксомою очеревини – оперують зараз лише у Львові.

Тутешні онкохірурги першими в Україні почали робити надскладні, комбіновані операції, які раніше безнадійно хворих повертають до життя. Такі операції вважають вищим пілотажем в онкології, пише Zaxid.net.

50-річний Анатолій з Дніпропетровщини відчував, що у черевній порожнині у нього щось не так, але візит до лікаря відтягував, сподівався, що все минеться. Коли враз відчув, що важко дихати, не може сходити в туалет, при цьому розпирав сильний біль, була неймовірна слабкість.

Лікар, до якого він звернувся на консультацію, скерував чоловіка в онкоцентр. Там чоловіка оглянули і сказали, що вони таких хвороб не лікують і скерували в Національний інститут раку до Києва.

«Діагноз – псевдоміксома очеревини – мені поставили у Києві й повідомили, що прооперувати мене не можуть, бо якась апаратура вийшла з ладу. А ось у Львові такі операції роблять. І скерували мене у львівський онкоцентр», – розповів ZAXID.NET Анатолій.

Такі пухлини виявлять надзвичайно рідко.

Псевдоміксома очеревини, як пояснили львівські онкологи, це надзвичайно рідкісне захворювання, яке виникає в черевній порожнині з клітин апендикса. На 1000000 населення фіксують лише 2-3 випадки в рік. Підступність його у тому, що воно злоякісне, пухлина поволі розростається по всій черевній порожнині, беручи в полон всі органи: кишківник, печінку, селезінку, діафрагму тощо. І тоді хворому важко дихати або викликає кишкова непрохідність.

Раніше онкологи достеменно не знали, що це за пухлина і ставили різні діагнози: рак яйника, рак товстої кишки без первинного вогнища. Таких хворих оперували. Але така пухлина не є капсульною, щоб можна було її видалити. Вона складається з більших і менших пухлин, що зливаються в одну, і яка розповзається по всій черевній порожнині. Ця пухлина є нечутлива до хіміотерапії, променевої терапії. Радикально допомогти пацієнтам було неможливо.

Під час операцій забирали лише найбільші пухлини, але це давало тимчасове полегшення, бо метастази залишалися і за короткий час наступав рецидив. Наступні операції були все менше ефективними. Такі хворі по суті були приречені не лише в Україні, а й у світі.

Анатолія з Дніпропетровщини прооперували 11 вересня. Операція тривала 8 годин. До операційної бригади увійшли онкохірурги Мирон Огорчак. Роман Ярема, Петро Гиря і анестезіолог Любов Лаба.

Операція була надскладна, доволі травматична, але чоловік, з яким ми спілкувалися через три дні після оперативного втручання, почувається добре, самостійно ходить і налаштований оптимістично. Він вірить, що у нього все буде гаразд. І для такого оптимізму має всі підстави.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі