Львівські хірурги видалили немовляті півторакілограмову пухлину

13 січня 2021 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото Львівської міської дитячої лікарні
Через два дні після свого народження немовля опинилося на операційному столі. Пухлина займала майже 40% тіла новонародженої дівчинки.

У дитини виявили куприкову тератому ще тоді, коли вона була в утробі матері. Діагноз встановили, коли мати дівчинки перебувала на 20 тижні вагітності. Про це повідомляє ZAXID.NET. 

За словами дитячих хірургів, така вада зустрічається не так вже й рідко: один випадок на 30 тисяч пологів і найчастіше у дівчаток. Це доброякісна пухлина, яка після видалення у майбутньому більше не відроджується.

Батькам запропонували викликати штучні пологи на 6 місяці вагітності. Але батьки відмовились від цієї пропозиції та почали шукати інших лікарів.

«Для нас це був такий стрес, адже до 20 тижнів вагітності на УЗД не бачили жодних вад. Ми консультувалися у багатьох лікарів і у своєму місті під Києвом, і в Києві, але вони сказали, що єдиний вихід у нашому випадку – штучні пологи. Але ми не могли на таке погодитися. Через Інтернет знайшли лікаря у Львові, Галину Курило, яка оперує дітей з тератомами і написали їй. Вона дуже швидко нам відповіла і порадила приїжджати до Львова», – розповіла ZAXID.NET мама Марічки Ірина (ім’я змінене з етичних міркувань).

Дівчинка народилася 6 січня, на Святвечір, у Львівському обласному перинатальному центрі через кесарів розтин із вагою 3900 г. Проте, значну частину її тіла займала пухлина.
Дівчинку відразу взяла під опіку завідувачка реанімаційного відділення новонароджених Вероніка Колдра. Новонароджену перевезли реанімобілем до львівської міської дитячої лікарні, що на вул. Пилипа Орлика.

Немовля оперували 9 січня. Операція тривала 2,5 години. Тератома була дуже глибокою, доходила аж до поперекового відділу хребта.
За словами хірургів операція була складною, оскільки треба було акуратно відділити всі судини, які потрібні дитині для подальшого нормального розвитку, а всі інші – видалити. А у недоношеної крихітної дитини судини дуже дрібні, тож від хірургів вимагалося неабиякого вміння і вправності.

Після операція дівчинка важила 2500 г, а пухлина – 1400 г.

Марічка ще реанімації. Станом на зараз її організм негативно реагує на різку втрату ваги. Проте, лікарі допомагають маленькому організму плавно перейти на роботу в інших умовах. Зараз дівчика, за словами Галини Курило, вже самостійно дихає, їсть грудне молоко, у неї нормально працює шлунково-кишковий тракт.

Завтра, 14 січня, дівчинку з реанімації переведуть у відділення, де її продовжать виходжувати.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі