Львівські хірурги вилікували важку інфекцію у немовляти за допомогою нового методу

09 листопада 2020 Життя, Львів
Share Button
Ілюстративне фото
У Львові хірурги обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ вперше використали метод VAC-терапії для лікування хірургічної інфекції у двомісячного хлопчика.

Про це повідомили на Facebook-сторінці ОХМАТДИТу.

Хлопчик потрапив до лікарні після двох хірургічних втручань. У нього була вроджена вада розвитку — непрохідність кишківника та важка внутрішньоутробна інфекція.

Після першої операції у львівській лікарні рани у дитини не загоювалися. У червні хірурги вирішили використати новий метод VAC-терапії.

“У черевну порожнину маленького пацієнта лікарі помістили спеціальну систему з армуючої губки, покритої іонами срібла, і спеціальної плівки, якою закрили всі органи черевної порожнини від інфікованих. Живіт при цьому не зашивається. Дозований від’ємний тиск дозволив рані очищуватись від інфекції і вже зовсім скоро ми могли продовжувати лікування непростого пацієнта”, — повідомили у лікарні.

Невдовзі рани почали гоїтися.

“Поки що дитина вдома зі стомою. Мама розповідає, що її синочок уже набрав вагу, тобто у нього все добре з обміном речовин, незважаючи на оперований кишківник, він добре їсть. Минулого тижня маленький пацієнт з мамою приїхав на контрольне обстеження. Зараз ми готуємося до наступної операції, щоб ліквідувати стому. Це буде фінальний етап лікування цієї дитини”, — розповідають хірурги.

За прогнозами лікарів, хлопчик буде вести звичайний спосіб життя і не відрізнятиметься від своїх однолітків.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі