Львівські хірурги з допомогою робота прооперували 69-річного чоловіка

13 березня 2021 Львів
Share Button
Фото zaxid.net
У п’ятницю, 12 березня, у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги з допомогою робота-хірурга Da Vinci команда хірургів прооперувала 69-річного мешканця Старосамбірського району, якого напередодні госпіталізували до лікарні з ускладненою жовчно-кам’яною хворобою.

Це вже третя операція, яку провели у Львові з допомогою роботизованої системи. Раніше з її допомогою прооперували чоловіка з діафрагмальною грижею і 13-річну дівчинку з рецидивуючою кишковою спайковою непрохідністю, пише zaxid.net

Мешканця Старосамбірщини госпіталізували до лікарні з гострими болями в черевній порожнині. Під час обстежень з’ясувалося, що у чоловіка були каміння у жовчному міхурі, які вийшли і застряли у жовчній протоці. Аби допомогти пацієнту, хірурги на першому етапі ендоскопічно видалили камінці з жовчної протоки, а тоді почали готувати його до видалення жовчного міхура з допомогою робота-хірурга.

Фото zaxid.net

У Львові наразі є небагато хірургів, які можуть оперувати з допомогою роботизованої системи. Їх лише чотири. Це хірурги лікарні швидкої медичної допомоги Андрій Стасишин, Артур Гураєвський, Андрій Гураєвський і дитячий хірург обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Андрій Дворакевич.

Тож усі вони увійшли до команди, яка оперувала пацієнта з Старосамбірщини. За роботом цього разу сидів хірург, доктор медичних наук, доцент кафедри хірургії та ендоскопії Львівського національного медуніверситету імені Данила Галицького Андрій Сасишин.

Як повідомив ZAXID.NET Андрій Стасишин, він знаходився від пацієнта на відстані кількох метрів і керував операцією. Він бачив увесь процес на спеціальному екрані високої якості, у 3D-форматі і мав можливість збільшити зображення до 20 разів.

«Роботична система дозволяє більш детально візіалізувати усі структури, при ній висока точність рухів у важкодоступних місцях, менша травматизація, кровотеча, значно менший біль після операції. І вона не лише мінімізує пошкодження тканин через відсутність тремору рук хірурга, але й зменшує кількість ускладнень у післяопераційний період», – ­ каже Андрій Стасишин.

У світі роботизовану хірургію, за словами хірургів, використовують вже понад 30 років, а для України це – новинка. За допомогою Da Vinci можна робити надскладні операції та операції у важкодоступних місцях: видаляти пухлини нирок, передміхурової залози, злоякісних новоутворень товстої та прямої кишки, а також використовувати його при проведенні гінекологічних та кардіохірургічних оперативних втручань.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі