Львівські лікарі прооперували триденного хлопчика з рідкісною патологією

05 жовтня 2021, 14:07 Львів
Share Button
Фото лікарні
У Львівській області народжується одна дитина в рік з такою патологією – екстрофія сечового міхура, і оперативні втручання проводили зазвичай за кордоном.

За словами завідувача урологічного відділення львівської міської дитячої лікарні Тараса Вівчарівського, востаннє дитину з такою патологією оперували приблизно 7 років тому.

“Лікарями була проведена пластика сечового міхура з місцевих тканин, відновлено цілісність тазового кільця. Завдання полягало в тому, щоб звести таз не ламаючи лонні кістки і тим самим уникнути багатьох проблем зі здоров’ям у майбутньому – проблем із ходьбою, прямою кишкою, проблем ламання кісткового тазу тощо. Тому таке оперативне втручання проводиться до 3-ох днів від народження дитини. Операція тривала близько 4-ох годин і була складною, адже трьохденній дитині вагою 2100 кг пережити такий великий об’єм оперативного втручання і загального знечулення є досить складно”, – йдеться в повідомленні лікарні у Фейсбуці.

На сьогоднішній день дитина перебуває у реанімації новонароджених та недоношених дітей, вже самостійно дихає та харчується.

Як зазначили у лікарні, екстрофія сечового міхура – це відсутність передньої черевної стінки у місці розташування сечового міхура дитини, розщеплення сечового міхура, його шийки та уретри, розходження лонних кісток тазу. Дефект між лонними кістками становив 3 см.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі