Львівські лікарі провели складну операцію дівчинці з вродженою вадою діафрагми

16 січня 2021 Життя, Здоров'я, Львів
Share Button
Фото: лікарня «Охматдит»
У Львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит» хірурги провели складну операцію дівчинці, в якої була вродження вада діафрагми: більша частина кишківника перебувала у грудній клітці.

Про це повідомляє пресслужба Охматдиту у Фейсбуці.

“У дівчинки виявили ваду розвитку правого куполу діафрагми. Ця ситуація небезпечна тим, що у будь-який момент могло відбутись защемлення кишківника, а це, у свою чергу, часто призводить до гострої кишкової непрохідності. Тому маленька пацієнтка потребувала невідкладної операції”, – пояснив керівник Центру малоінвазивної хірургії Охматдиту Андрій Дворакевич.

Як зазначили лікарі, до 3 років це була здорова дитина. У березні минулого року вона з мамою прийшла на планове УЗД і там лікар запідозрив ваду розвитку правого куполу діафрагми. Це така вроджена вада, яка проявляється відразу після народження. Але Катруся жила з нею і батьки навіть не підозрювали, що значна частина кишківника дитини знаходиться у правій частині грудної клітки, що становило загрозу для життя дитини.

Операцію хірурги провели лапароскопічно: за допомогою ендоскопічних інструментів через невеликі проколи на шкірі живота вивели кишківник у черевну порожнину та ушили дефект діафрагми спеціальними внутрішніми швами. Операція пройшла успішно.

Дитина вже вдома. За прогнозами лікарів, у неї все буде добре.

Фото: лікарня «Охматдит»

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі