Кожен з малих пацієнтів уже мав по кілька операцій з видалення папілом у гортані: в 11-річного пацієнта це вже 4 операція, а в 4-річного – 3 операція. У хлопців були практично однакові скарги: голос ставав хриплим, вони хропіли уві сні, з’являлася задишка.

Щоб розірвати це «займкнуте коло», ЛОРи дитячої лікарні ОХМАТДИТ ендоскопічно видалили папіломи гортані і вперше в Україні місцево застосували препарат, за допомогою якого рецидиви зупиняться або суттєво сповільниться їх ріст у майбутньому.

Це шанс для маленьких пацієнтів одужати повністю або набагато рідше повертатися в операційну.

Під час операцій дітям застосували спеціальний наркоз, без інтубації (трубки у трахеї), на вільному диханні. Зараз двоє хлопців почуваються набагато краще, у них покращилося дихання, голос і їх вже навіть виписали додому.

Довідково

Папіломи гортані – це доброякісні вирости на ніжці, які мають вірусну природу. Під мікроскопом вони нагадують цвітну капусту. Вони підступні тим, що виростають знову і знову, причому в одних дітей папіломи видаляють кілька разів на рік, в інших – через кілька років. А не видаляти не можна – через папіломи зникає голос, виникає дихальна недостатність, в деяких ділянках папіломи особливо небезпечні, дитина має труднощі з диханням і навіть харчуванням. Тому в дітей часті операції вже звичні. Але після них залишаються рубці, тож дитині заважають і папіломи, і рубці від операцій. Виходить замкнуте коло.

Як раніше повідомляло “Діло”, у Львові лікарі врятували 11-місячного хлопчика із вродженою патологією.