Львівські лікарі видалили із мозку дитини 5 мл гною

26 грудня 2020 Життя, Львів
Share Button
Фото із відкритих джерел
Вчора, 25 грудня, з мозку 11-річного хлопця ЛОРи ОХМАТДИТу дістали 5 мл гною.

Про це повідомляє Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит.

Віталік три роки хворів на хронічний середній отит. У хлопця були загострення, коли у вусі накопичувався гній, його звідти діставали, але хвороба залишалася. Цього року стан дитини загострився настільки, що гній опинився не лише у вусі, але й у порожнині головного мозку. Врятувати його могла лише термінова операція.

Віталік – із сусідньої області, там він лежав у реанімації з менінгітом (запаленням мозку) і абсцесом (скупчення гною) у порожнині черепа. Але запальний процес зняли, а абсцес залишився. Там таких операцій не роблять, а в Києві не змогли прийняти хлопця через карантин.

До Львова Віталик приїхав вже у загрозливому стані.

На МРТ лікарі побачили купу гною, кістка вуха прогнила, гній потрапив у головний мозок і спровокував менінгіт і абсцес.

Вчора хлопця терміново прооперували, через завушний розріз хірурги дісталися до скроневої кістки, розбурували її і видалили величезну холестеатому (пухлиноподібний утвір). Прогнилу кістку очистили від пошкоджених тканин, видалили утворення і гній. Операція тривала 4 години.

В операційній працювали завідувач відділення дитячої отоларингології ОХМАТДИТу Федір Юрочко, дитячий отоларинголог Дзвінка Копанська і анестезіолог Володимир Міщук.

Хлопець добре почувається і скоро поїде додому.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі