Львівські трансплантологи вперше провели пересадку печінки

29 грудня 2020 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото - Zaxid.net
47-річна львів'янка стала донором органів відразу для чотирьох українців.

Як повідомляє Zaxid.net, у неділю, 27 грудня, у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги бригади львівських і київських фахівців провели відразу чотири трансплантації органів: серця, двох нирок і печінки. Донором органів стала 47-річна львів’янка, що померла від крововиливу у мозок, а реципієнтами стали люди з різних областей України, для яких єдиною надією на подальше життя була трансплантація, повідомив директор лікарні Олег Самчук.

Львів став другим містом в Україні, де проводять трансплантацію печінки. До цього пересадку печінки від донорів, що померли, проводили лише у київському Національному інституті хірургії та трансплантології імені О. Шалімова. Цього року там провели три посмертні пересадки і четверту зробили у Львові.

Донором для чотирьох реципієнтів стала 47-річна львів’янка, яка померла від крововиливу в мозок. У неї розірвалася аневризма. Після того, як лікарі констатували смерть мозку, мама, брат і син дали згоду на донорство.

Печінку пересадили 39-річній жінці із Житомира, у якої діагностували цироз печінки. Врятувати хвору могла лише трансплантація.

Для трансплантації печінки до Львова прибула команда фахівців з Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.Шалімова на чолі з Олександром Гриненком. Пересадку печінки проводили спільно київські і львівські спеціалісти. Операція тривала 11 годин.

«Серце отримав 45-річний одесит. Після інфаркту його власний орган не міг виконувати свою функцію. Традиційно на цю операцію до нас приїхала команда Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим та Гаврилом Ковтуном. Трансплантацію виконували спільно з завідувачем відділення кардіохірургії та трансплантації серця Романом Домашичем», – повідомив Олег Самчук.

Реципієнтами нирок стали жителі Тернопільщини – 35-річна жінка і 47-річний чоловік. Трансплантацію проводили спільно львівські і київські фахівці.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі