Львівські військові кардіохірурги першими в Україні провели унікальну операцію на серці

16 квітня 2020, 12:27 Здоров'я
Share Button
Фото: Фейсбук, сторінка Ігоря Зінкевича
У військовому госпіталі врятували 65-річну жінку, зробивши їй операцію по аутотрансплантації серця з об'єморедукуючою пластикою лівого передсердя та заміною мітрального й аортального клапанів.

Оперував пацієнтку кардіохірург Володимир Мороз. Асистували йому при цьому кардіохірург В’ячеслав Зінченко, анестезіолог Зіновій Куртяк ,  Юрій Якимович, перфузіолог Андрій Курило , лікар – інтернСергій Іванина , завідувач реанімаційного відділення Андрій Родзуняк та працівники відділення серцево-судинної хірургії.

“До цього часу такі операції до в Україні не проводили, – розповів кореспондентці ІП Діло кардіохірург Володимир Мороз. – Пацієнтці не пересаджували донорського серця, а полікували її власне. Тобто, це була складна операція у кілька етапів: серце видалили із грудної клітини, провели об’єморедукуючу пластику лівого передсердя, замінили мітральний та аортальний клапани, а тоді помістили назад. Складнощі полягали ще й у тому, що пацієнтці 65 років і вона перебувала у важкому стані, зволікати не можна було. Її діагноз – ревматична хвороба серця, комбінована важка вада мітрального клапана з перевагою стенозу, важка недостатністю аортального клапана, гігантське ліве передсердя з компресією навколишніх структур. Спостерігалась постійна форма фібриляції передсердь, вторинна важка легенева гіпертензія. СН ІІ Б зі зниженою систолічною функцією лівого шлуночка серця (ФВ 36%), NYHA IV. Такий важкий та нестабільний стан жінки вимагав негайного хірургічного втручання. Зараз вона почувається добре і перебуває у реанімаційному відділенні на стаціонарному лікуванні”.

За словами Володимира Мороза, команда військових хірургів готова проводити операції такої складності постійно.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі