Львівські вироки: через два роки церковний злодій розкаявся, а львівський “хакер” заплатить штраф за крадіжку акаунту

21 жовтня 2021 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
У державному реєстрі судових рішень з’явилися нові вироки у кримінальних провадженнях, винесені районними судами міста Львова.

“Діло” пропонує огляд найцікавіших справ, які слухалися у судах першої інстанції, станом на 21 жовтня.

Охоронець санаторію у Брюховичах двічі обікрав церкву, але вину свою заперечував

Шевченківський районний суд міста Львова нарешті поставив крапку у справі, яка тягнулася від квітня 2019 року. В ті дні, коли мешканці Львівщини ще тільки вчилися жити в умовах карантинних обмежень, охоронець санаторію “Львів” у Брюховичах наважився на святотатство. Упродовж тижня він двічі пробирався до тутешньої церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці на вулиці Курортній та вчиняв крадіжки.

У ніч на 23 квітня він зламав замок бічних дверей, зайшов до приміщення і витрусив із скриньок для пожертв 150 гривень. Заглянувши в шафу, де зберігаються церковні речі, поцупив звідти позолочений нагрудний хрест на ланцюжку.

Через день він навідався на місце злочину, щоб послухати, що говорять про крадіжку. У розмові з настоятелем храму називав себе колишнім учасником АТО, якого приставили охороняти церкву, та попросив у священника ключ від брами на подвір’ї та від церкви. Того ж вечора, під час другого злодійського візиту до храму, він викрав фотоапарат Nikon D3200, який тут необачно залишив настоятель.

Після другої крадіжки “охоронець” поїхав до Львова, де здав викрадену техніку у ломбард. За виручені гроші одразу купив собі стартовий пістолет. Поцуплений натільний хрест злодій зберігав у приміщенні санаторію “Львів”, на своєму робочому місці.

Щоб відвести від себе підозри у крадіжці, чоловік повернув священникові ланцюжок від натільного хреста, стверджуючи, що знайшов його біля храму, коли мав сутичку з місцевим чоловіком. Але ці вигадки не підтвердилися, і вже 27 квітня “охоронця” затримала поліція за підозрою у скоєнні цих злочинів. Його вину підтверджували знайдений на місці його роботи в санаторії викрадений хрест, квитанція з ломбарду на його ім’я та чек про покупку пістолета.

Під час слідства та слухання справи в суді обвинувачений не визнавав своєї вини. Запевняв, що у ніч, коли сталася перша крадіжка, він охороняв санаторій, згодом ланцюжок та хрест знайшов на автобусній зупинці, а здати фотоапарат у ломбард його попросили двоє незнайомців, які не мали паспортів для такої процедури.

Розкаяння до злодія прийшло аж через два роки. На останньому судовому засіданні він таки визнав свою вину, яку було доведено й іншими доказами.

За вироком суду церковному злодію призначено покарання у вигляді 3 років та 6 місяців позбавлення волі. Зважаючи на те, що від часу свого затримання у квітні 2019 року, засуджений утримувався під вартою у слідчому ізоляторі, перебування в якому повинні зарахувати як день за два, коли судове рішення набуде чинності, його повинні одразу випустити на свободу.

Щоб помститися жінці, “хакер” украв її обліковий запис у Мережі

Франківський районний суд міста Львова виніс вирок за віртуальну крадіжку, вчинену в Мережі.

У період часу з листопада 2017 року до квітня 2018 року львівській “хакер” вирішив помститися своїй колишній приятельці. Знаючи її логін та пароль для входу у мережу i.ua, зловмисник тривалий час ознайомлювався з її вхідною кореспонденцією на поштовій скриньці. Зрештою він повністю заблокував жінці доступ до її акаунту, змінивши реєстраційні дані. Зокрема, чоловік вказав свій номер телефону та резервну електронну пошту для відновлення доступу до облікових записів сервісу i.ua.

Обвинувачений не заперечував, що причетний до такого побутового “хакерства”. Ще в листопаді 2018 року він уклав із прокуратурою угоду про визнання винуватості. Згідно цього документа, підсудний повністю визнав свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163, ч. 1 ст. 361 КК України, щиро розкаявся та погодився на покарання у вигляді штрафу.

За вироком суду викрадачу чужого акаунта присудили сплатити понад 11 тисяч гривень.

Дебош у модному бутіку обійшовся хуліганові майже в 50 тисяч гривень

Галицький  районний суд міста Львова призначив покарання хуліганові, який серед білого дня 21 серпня цього року накинувся на продавчиню магазину “Імперія моди” та майже на чотири години паралізував роботу торгового закладу в центрі міста.

Інцидент трапився близько 16.30 на очах інших відвідувачів модного бутіка. Чоловік, мотиви поведінки якого в судовому вироку не оголошено, під час конфлікту з продавчинею тричі ударив її кулаком в обличчя та двічі — ногою по сідницях. Побиття він супроводжував нецензурною лайкою. Після того, як жінка сховалася від розлюченого дебошира в туалеті, він увірвався до підсобного приміщення, розбив скло в дверях туалетної кімнати, ще раз ударив потерпілу і, вхопивши її за шию, притиснув обличчям до дверей.

Як встановила експертиза, продавчиня зазнала тілесних ушкоджень у вигляді синців та саден, закритої черепно-мозкової травми та струсу мозку. На лікування вона витратила понад 7,5 тисяч.

Додавши до суми витрат на ліки ще й вартість пошкодженого одягу, який був на ній в момент нападу, потерпіла пред’явила до суду цивільний позов на відшкодування матеріальної шкоди в розмірі понад 27 тисяч гривень. Також продавчиня вимагала від хулігана, який її побив, 25 тисяч гривень компенсації за завдану моральну шкоду. Окрім того, злочинними діями хулігана було завдано збитків підприємцеві, які здійснює торгівлю у бутіку, на загальну суму 18 355 гривень 25 копійок.

Таким чином, загалом підсудному “світило” понад 70 тисяч гривень виплат, не враховуючи розміру основного покарання. Але після розгляду справи в суді сума значно зменшилася.

За вироком суду хуліганові, який повністю відшкодував завдані збитки підприємцеві, присуджено штраф у розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів — 17 тисяч гривень.  Також від повинен відшкодувати матеріальну шкоду в розмірі 7 646 гривень (витрати на ліки) та моральну — у розмірі 5 тисяч гривень. Загалом похід у бутік обійдеться чоловікові майже в 50 тисяч гривень, якщо звичайно справу не буде переглянуто в апеляційній інстанції.

Богдан Скаврон

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі