Львівські вироки: невдала спроба “кришувати” кафе і підпільний “паспортний стіл”

21 липня 2021 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
У державному реєстрі судових рішень з’явилися нові вироки у кримінальних провадженнях, винесені районними судами міста Львова.

“Діло” пропонує огляд найцікавіших справ, які слухалися у судах першої інстанції, станом на 20 липня.

У кафе відмовилися платити за кримінальний “дах”

12 липня Сихівський районний суд міста Львова розглянув справу про кримінальний “наїзд” на орендатора кафе на вулиці Хуторівка. Як з’ясувалося під час судового слідства, внаслідок конфлікту, який відбувся через відмову господаря закладу заплатити “данину” за відкриття кафе, він все таки позбувся гаманця, в якому було 10 тисяч гривень.

Цей інцидент трапився 12 червня минулого року. Уродженець Азербайджану, який постійно мешкає в причорноморському місті Миколаєві, але час від часу приїжджає у Львів, того дня у супроводі ще двох своїх підручних прийшов на “розбірки” до кафе, яке під час карантину через коронавірус тільки-но відчинилося для відвідувачів, приймаючи гостей в альтанках.

За версію обвинуваченого, він прийшов до цього закладу, щоб заступитися за свого земляка, якого, начебто, тут побили і відібрали у нього паспорт. Орендатор кафе натомість стверджував, що напередодні отримав від обвинуваченого, який був його давнім знайомим та навіть приятелем, вимогу заплатити йому мзду за відкриття кафе і саме з цього приводу у них відбулася різка розмова.

Камери спостереження біля автозаправної станції, розташованої неподалік, зафіксували, як перед конфліктом під’їхала темна “Ауді”, після чого в напрямку до кафе вирушило троє осіб. Через деякий час з воріт закладу вибіг обвинувачений і побіг в сторону Сихова.

Орендатор кафе на суді стверджував, що на момент цього візиту він пив чай в одній з альтанок. Прибулий підсів до нього, також замовив собі чай і знову почав наполягати на тому, що за відкриття кафе треба заплатити. У відповідь господар кафе встав з-за столу, категорично відмовився і наказав “гостеві” покинути заклад. Але той ударом кулака звалив його на землю, вихопив із задньої кишені гаманець, в якому, за його словами, було 10 тисяч гривень і вибіг за ворота.

Пограбований чоловік забіг у сарайчик за сокирою та кинувся навздогін за своїм кривдником. Біля воріт він ще знайшов свій гаманець, але він уже був порожній. Після цього об’їздив своїм авто весь Сихів, але свого “гостя” так і не знайшов, після чого звернувся за допомогою до поліції. Через тиждень, 19 червня, поліцейські затримали обвинуваченого і його взяли під варту.

На останнє судове засідання потерпілий не прибув, надіславши на адресу суду заяву, в якій він пробачає обвинуваченого і просить призначити обвинуваченому покарання, не пов’язане з ув’язненням. Але суд, зважаючи на всі обставини справи, зокрема, на те, що підсудний не вперше скоїв злочин, до цього прохання не прислухався.

За вироком суду обвинувачений за скоєний грабіж відбуватиме покарання у вигляді 4 років та 1 місяця позбавлення волі.

Фальшивий паспорт – за 20 баксів

13 липня Личаківський районний суд міста Львова виніс вирок львів’янину, який займався виготовленням фальшивих паспортів, отримуючи замовлення від невстановленої слідством особи.

На судовому засіданні обвинувачений визнав свою вину у виготовленні трьох фальшивок. Він пояснив, що в кав’ярні на вулиці Чайковського познайомився з невідомим йому раніше чоловіком, який запропонував заробити 20 доларів за те, що він вклеїть у справжній паспорт фотографію сторонньої особи. На таку злочинну пропозиції він погодився і провів в себе вдома необхідні маніпуляції за допомогою леза та клею.

Згодом ця ж невстановлена особа передала йому ще два паспорти і фотографії з проханням зробити нові фальшивки. Такса залишалася незмінною — 20 баксів за документ. В усіх трьох випадках використовувалися паспорти, видані Галицьким райвідділом МУ УМВСУ в Львівській області. Один з них — на ім’я уродженця Республіки Білорусь.

Суд визнав фальшувальника винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.358 (підроблення документів) КК України і призначив йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі, але з іспитовим терміном 1 рік, упродовж якого чоловік зобов’язаний не вчиняти нових злочинів та періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.

Цигарковий контрабандист заплатить 85 тисяч гривень

13 липня Сихівський районний суд міста Львова присудив значний штраф уродженцеві Рівненщини, який 27 квітня цього року намагався провезти до Польщі майже п’ять з половиною тисяч пачок цигарок через пункт пропуску Краковець.

Бусик Renault Master, яким користувався контрабандист, оглянули митники і виявили в ньому 5 400 пачок сигарет марки NZ Gold без акцизних марок. Через два місяці затриманий уклав із прокурором угоду про визнання винуватості, погодившись на покарання в розмірі п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 тисяч гривень, з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених підакцизних товарів.

Транспортний засіб, який був знаряддям для вчинення злочину, теж підлягав конфіскації, але щодо нього суд прийняв інше рішення. Власник цього бусика звернувся до суду з клопотанням повернути йому транспортний засіб, оскільки він нічого не знав про злочинні наміри контрабандиста, коли передавав йому в користування свій Renault Master. Суд не знайшов підстав не повірити власникові бусика і, зважаючи на те, що вказаний автомобіль є єдиним джерелом доходів його сім`ї, задовольнив клопотання. Прокурор теж був не проти цього рішення.

Вироком суду було затверджено угоду про визнання винуватості, на контрабандиста накладено штраф у розмірі 85 тисяч гривень, а нелегальні цигарки вирішено знищити.

Напад на поліцейського через вибух гормонів

13 липня Залізничний районний суд міста Львова призначив покарання мешканцеві міста, який, повертаючись додому, набив синяка патрульному поліцейському. На суді обвинувачений пояснив, що 11 травня цього року пізнім вечором він ішов додому з роботи, де затримався через святкування дня народження. Проходячи біля будинку №14 на вулиці Квітки-Основ’яненка, побачив групу людей, але не розпізнав у них працівників поліції, хоч вони й були у форменному одязі. Чоловік допустив, що міг здатися працівникам правоохоронного органу підозрілим.

Під час проведення поверхневої перевірки між обвинуваченим та патрульними поліцейськими виникла шарпанина, в ході якої він наніс удар правою рукою в обличчя одного з правоохоронців. Від удару в поліцейського утворився синяк, який відноситься до легкого тілесного ушкодження.

Обвинувачений припустив, що така його емоційна реакція на перевірку з боку поліцейських могла була викликана вибухом гормонів, оскільки він має захворювання ендокринної системи.

“Вважає, що вчинив кримінальне правопорушення необдумано та просить врахувати наявне у нього захворювання ендокринної системи, що могло спровокувати такий вияв емоцій. Просить суворо не карати”, – йдеться у тексті судового вироку.

Суд призначив за це кримінальне правопорушення (ч. 2ст. 345 КК України) покарання у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки. Від відбування покарання засудженого звільнено з умовою, що упродовж іспитового терміну (1 рік) він не скоїть повторного злочину.

Богдан Скаврон

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі