Львівські вироки: втоплена у ванній боржниця та сімейна сварка з побиттям поліцейських

01 липня 2021 Кримінал, Львів
Share Button
Фото ілюстративне
У державному реєстрі судових рішень з’явилися нові вироки у кримінальних провадженнях, винесені районними судами міста Львова. “Діло” пропонує огляд найцікавіших справ, які слухалися у судах першої інстанції, станом на 30 червня.

Прийшов за боргом та втопив у ванній

У четвер, 24 червня, Залізничний районний суд міста Львова розглянув справу про вбивство 50-річної жінки у Львові, яку в липні 2019 року знайшли в своєму помешканні, втопленою у ванній. Після насильницької смерті господині квартиру повністю “обчистили”, причому злодій виніс з хати практично все — від телевізора і підлогового вентилятора до чайних ложечок.

На лаві підсудних опинився вбивця-рецидивіст, який віддавна був у дружніх стосунках із убитою жінкою. Того дня він на її запрошення, із коньяком, горілкою та закускою прийшов до неї додому.

На той час він лише два місяці, як звільнився з місць позбавлення волі, де відбував покарання за вбивство. З ув’язнення убивцю відпустили на 2 роки раніше призначеного йому терміну, застосувавши до нього умовно-дострокове звільнення. Під час досудового слідства він зізнався, що причиною цієї зустрічі був борг у розмірі 800 доларів, які його знайома повинна була повернути. Однак, на суді він заперечив існування боргу, очевидно, щоб уникнути звинувачення у корисливості скоєного злочину.

Хай там як, той липневий вечір закінчився тим, що, коли жінка приймала ванну, убивця зайшов до неї в кімнату та кілька разів занурив її голову під воду, поки вона не перестала чинити опір. Пересвідчившись, що приятелька мертва, чоловік виніс з її квартири все цінне, що трапилося на очі. Згодом водій, якого він попросив допомогти перевезти речі після, як він пояснив, раптового виселення з орендованої квартири, розповів слідчим, що вбивця поводився цілком спокійно, не нервував, від нього лише був запах алкоголю.

Зважаючи на обставини злочину та не відбутий термін за раніше скоєне вбивство, суд вирішив застосувати до обвинуваченого міру покарання у вигляді довічного ув’язнення. Він також повинен відшкодувати завдані збитки через крадіжку та виплатити за цивільним позовом 500 тисяч гривень моральної шкоди доньці своєї жертви.

Сімейний дебошир побив поліцейських

У вівторок, 22 червня, Шевченківський районний суд міста Львова призначив покарання безробітному львів’янину, раніше уже судимому за крадіжки і насильство щодо правоохоронців.

Все почалося із сімейної сварки, яка виникла між ним та його дружиною близько опівночі 30 січня цього року. Налякана жінка викликала поліцію, на місце події одразу виїхав патруль у складі двох лейтенантів та одного майора.

На законні вимоги поліцейських припинити лаятись та виявляти агресивну поведінку, чоловік відповів лайкою та ще більшою агресією. Перебуваючи в під’їзді багатоквартирного будинку він поліз у бійку з поліцейськими, ударивши одного з лейтенантів кулаком у скроню, іншого — у вухо, а майору дісталося ногою в груди.

Під час досудового слідства між обвинуваченим і прокурором було укладено угоду про визнання винуватості, в якій чоловік погодився понести за свій злочин покарання у вигляді 1 року обмеження воля. Своїм вироком суд затвердив цю домовленість.

Убив, допив і пішов

У четвер, 24 червня, Галицький районний суд міста Львова розглянув справу ще одного рецидивіста, уродженця Білорусі, якого раніше судили, зокрема, у 2019 році за скоєні крадіжки у Сокальському районі.

На початку лютого цього року цей чоловік у закинутому гаражному приміщенні на вулиці Замковій під час спільного розпиття горілки убив безпритульного, перетявши йому сонну артію. Свої дії він на суді пояснив раптово виниклим конфліктом, який змусив його вхопити ножиці, що лежали поруч на землі.

“Після першого удару потерпілий захрипів, після другого удару перестав дихати. Після чого, обвинувачений допив горілку та пішов через залізно-дорожній вокзал до свого знайомого. Ножиці кинув в канаву зліва біля колії, які було вилучено під час слідчого експерименту”, – сказано в опублікованому тексті вироку.

За скоєне вбивство обвинуваченого засуджено до 8 років позбавлення волі.

Дезертирство після участі в АТО

У четвер, 24 червня, Личаківський районний суд міста Львова виніс вирок дезертирові, який з 2015 року ухилявся від військової служби. У грудні минулого року він добровільно з’явився до Територіального управління Державного бюро розслідувань і здався в руки правосуддя.

Під час судового слідства обвинувачений пояснив, що у 2015 році був мобілізований до Збройних сил України і відслужив 8 місяців, з яких 4 місяці провів у зоні АТО на Донбасі. На щастя для солдата, його оминули кулі та міни, але під час служби виявилося захворювання колінного суглоба. Для проведення хірургічної операції його відправили до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону у Львові.

Однак, за направленням він не прибув, оскільки, як йдеться у вироку, “боявся хірургічного втручання”, тому вирішив самовільно припинити виконання обов’язків військової служби. У вчиненому підсудний розкаявся та просив суворо його не карати.

За вироком суду дезертира засуджено до 5 років позбавлення волі “умовно”, встановивши йому іспитовий строк 2 роки, упродовж яких він не повинен вчинити нового злочину і виконувати покладені на нього обов’язки.

Богдан Скаврон

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі