Львівську міськраду зобов’язали виділити землю під новий полігон

03 листопада 2021 Львів
Share Button
Фото ОГП
Порушення при використанні полігону підтверджено актом перевірки Державної екологічної інспекції у Львівській області та іншими доказами.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Прокурори у Верховному Суді домоглися зобов’язання Львівської міськради припинити вивезення відходів на сміттєзвалище та вжити заходів для виділення земельної ділянки під новий полігон.

Судом визнано протиправною бездіяльність міськради, яка не забезпечила закриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, не провела його рекультивацію та вибір земельної ділянки для створення нового полігону, а також не побудувала завод з переробки відходів та сміттєсортувальний комплекс.

Встановлено, що сміттєзвалище поблизу села Великі Грибовичі незаконно використовується понад три експлуатаційні періоди. Головним державним санітарним лікарем Львівської області ще у 2003 році винесено постанову про припинення його експлуатації.

Програмами поводження з відходами на 2010-2013 та 2014-2018 роки, іншими рішеннями міської ради передбачено вжиття заходів для закриття сміттєзвалища та пошуку ділянки для облаштування нового сучасного полігону з належними інженерними системами та сміттєпереробним заводом.

Разом з тим, необхідних для цього заходів виконавчим комітетом та міським головою не вжито, у зв’язку з чим судами встановлено факт невиконання відповідачами своїх зобов’язань щодо забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги, що суперечить інтересам держави.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі