Львівську військову академію запідозрили у зв’язках з ультраправою організацією Centuria

29 вересня 2021, 23:32 Армія, Львів, Трафунки
Share Button
Фото із сайту інституту Джорджа Вашингтона
Американський Інститут Джорджа Вашингтона опублікував доповідь, в якому заявив про те, що Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного буцімто з 2018 року “стала домом” для ультраправої організації Centuria.

У середу, 29 вересня, міністр оборони України Андрій Таран заявив, що українське військо розпочало службову перевірку, інформує сайт Міноборони.

“Військовій службі правопорядку Збройних сил України міністром оборони доручено провести службову перевірку достовірності інформації про можливі зв’язки військовослужбовців Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з організацією Centuria”, – йдеться в повідомленні.

У резюме доповіді Інституту Джорджа Вашингтона йшлося, зокрема, про таке:

“Група, очолювана людьми, що мають зв’язки з міжнародним активним ультраправим рухом “Азов”, навернула безліч членів, в тому числі нинішніх і колишніх курсантів академії, які зараз служать у Збройних силах України. На фотографіях члени спільноти віддають нацистське вітання і роблять в мережі екстремістські заяви”.

За даними авторів доповіді, групі Centuria вдалося залучити до своїх лав майбутню військову еліту України всередині Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного. Члени цієї організації вочевидь також отримали доступ до західних військових навчальних закладів. Зокрема, один з членів групи, тоді ще курсант академії Кирило Дубровський, пройшов 11-місячний курс підготовки офіцерів у Королівській військовій академії Сандхерст в Великобританії. Під час навчання Дубровський, очевидно, підтримував зв’язки з групою.

Інший член групи, а потім курсант, Владислав Вінтерголлер, відвідав 30-ий Міжнародний тиждень, проведений Академією німецьких офіцерів (Die Offizierschule des Heeres, OSH) в Дрездені, Німеччина, в квітні 2019 року. Тим часом, всередині України члени групи очевидно, мали доступ до американських військових інструкторів, а також до курсантів з США і Франції.

Як стверджують американські дослідники, сама Centuria стверджує, що її члени служать офіцерами в декількох частинах української армії.
За даними авторів доповіді, деякі члени Centuria з числа курсантів академії, ймовірно, приєдналися до підрозділів Збройних сил України після випуску в період між 2019 і 2021 роками.

Також в доповіді присутні фото, на яких в числі членів ультраправої організації Centuria зображені курсанту Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі