Львівський будинок профспілок перетворять на публічний дім?

31 травня 2021, 15:15 Львів, Розслідування
Share Button
Будівля на Чайковського 6, що належить Об’єднанню профспілок Львівщини, зовсім скоро отримає нових власників. Хто вони? 

«Як виявилось, цей столітній будинок в центрі Львова – вже однією ногою у приватній власності. Точніше, по вуха оренді. Перед самим Новим роком, поки всі готувались нарізати салати на стіл – профспілки нарізали це приміщення в оренду.» – розповідає у своєму відео-розслідуванні львівський журналіст Євген Міклушка.

З офіційного реєстру речових прав на нерухоме майно стало відомо, що на зламі 2018-19р.р. будівлю не просто здали в платне користування на 10 років, але профспілки зобов’язані передати у власність орендарям об’єкт на 1438 квадратних метрів у центрі Львова.

Тобто, по завершенню договору оренди – цей будинок має перейти від Об’єднання профспілок Львівщини до нових власників – абсолютно безкоштовно.

Цікавим є те, кому так широко посміхнулась доля: Орендарем цього будинку є ТОВ «Австрійські інвестиції». Іноземцям прфспілки нічого в оренду не здали, з таким же успіхом ця компанія могла називатись «Левандівські інвестиції», де вона, власне, зареєстрована.

Власниками ТОВ «Австрійські інвестиції» є львів’янин Зіновій Заранський та Валентина Шерстюк з Дрогобича. Сім’ям цих людей належать такі відомі заклади у Львові: «Рафінад», «Білий кролик» та «Малевич». (Стри-бари, шоу-руми, нічні клуби)

Голова Об’єднання профспілок Львівщини, Роман Дацько, відмовився надіслати журналістам копію договору оренди цього приміщення, навіть не повідомив, якою є вартість оренди. Журналісти підготували звернення до Львівської обласної прокуратури, аби там перевірили законність відчуження цього будинку. Будівлю на Чайковського 6 профспілкам передала Львівська обласна Рада народних депутатів ІІ демократичного скликання у 1997 році.

Ринкова вартість цього будинку – близько 2-2,5 мільйони доларів США. Автор розслідування Євген Міклушка зазначив, що за кілька днів оприлюднень вражаючі факти по відчуженню іншого майна профспілок Львівщини.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі