Львівський депутат Бербека хоче збудувати 10-поверхівку на Сихові проти правил

Олена Бажанська | 07 вересня 2021, 07:30 Львів
Share Button
візуалізація проєкту
Фірми депутата Львівської міськради від «ЄС» Назарія Бербеки хочуть збудувати житлову десятиповерхівку на вул. Зеленій, 267.

Про це повідомляє «Діло».

Ділянка під забудову площею 0,2807 га належить місту та орендується ТзОВ «Околиця» до квітня 2024 року за 144 400 грн на рік. Зараз тут розміщений магазин, що належить компанії і підлягає знесенню. Цього літа депутати Львівської міськради дозволили змінити цільове призначення землі з «розміщення підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості» на «будівництво та обслуговування будівель змішаного використання з житловими квартирами на верхніх поверхах і розміщення у нижніх поверхах об’єктів ділового, культурного, обслуговуючого і комерційного призначення».

сучасний стан

ділянка на кадастровій карті

Тут планується будівництво житлової 10-поверхівки із приміщеннями громадського призначення на перших двох поверхах. Загальна висота сягатиме 33, 5 м. Будинок розрахований на 88 квартир (173 людей) та загалом 62 паркомісця (57 для житла та 5 для громадської функції). Загальний відсоток забудови ділянки складає 36%. Усі ігрові, дитячі та спортивні майданчики будуть облаштовані на даху 10-поверхівки.

Під час розгляду проєкту на архітектурно-містобудівній раді ЛМР один із членів ради Юрій Столяров розкритикував будівництво через перевищення дозволеного відсотку забудови, малої кількості паркомісць, відсутність майданчиків для мешканців у дворі.

«Ми не можемо врахувати у нормативний розрахунок ті дитмайданчики, що на даху. Хіба на даху підземного паркінгу. Я не пам’ятаю, щоб норми дозволяли такі майданчики. У загальний показник їх точно не дозволено враховувати.

При такій поверховості чому не зробити підземний паркінг. Враховуючи потреби комерційних приміщень, потрібно розмістити більш ніж 100 машин.

Також я пропоную обрізати будинок по лінії регулювання забудови на кілька метрів та привести його у відповідність ДБНу по відсотку забудови до 35%, бо це все-таки житловий будинок. У вас два поверхи не житла, але решта – житло. Бо по такій логіці можна передбачити одне нежитлове приміщення і вказати, що у мене багатофункційний комплекс і завтра знову виставити проєкт з перевищенням відсотку забудови», – каже Юрій Столяров.

Натомість один із архітекторів проєкту Павло Яхницький з ТзОВ «Нова Оселя архітектс» переконує, що подібної заборони в ДБН також немає.

Інший член містобудівної ради та архітектор ДІ «Містопроект» Петро Крупа переконаний, що такому будівництву тут взагалі не місце.

«Згідно з детальним планом території (ДПТ) ділянки, який тут не представлений, там ситуація зовсім інша. Там не передбачалось ніякої житлової забудови. Зі самого початку ця ділянка розглядалася під велику загальну парковку для обслуговування всього житлового району. До того ж, поряд знаходиться авторинок, і коли він працює, то через вулицю Зелену проїхати неможливо. Міськрада пішла на те, щоб до існуючого магазину надати цей шматок території, під об’єкт виключно громадського призначення. Максимальна висота – 6 поверхів. Це в ДПТ затверджено. Решту території передбачалось під загальну парковку для довколишніх житлових будинків. Тому тут є кардинальний відступ від ДПТ. Такий об’єкт не може бути представлений. За останні 15 років тут не було збудовано жодного соціально-культурного об’єкта – ні школи, ні дитсадочка», – стверджує Петро Крупа.

Замовником будівництва є ТзОВ «Околиця» та ТзОВ «Львівська інвестиційна компанія». Забудовником – «Нова Оселя», яка вже зводить поруч ще одну житлову 10-поверхівку з мансардою під назвою ЖК «Там-там».

Зазначимо, що «Львівська інвестиційна компанія» належить скандальному депутату ЛМР від «ЄС» Назарію Бербеці, Тарасу Дідику та Олександру Потернаку. Назарій Бербека та Тарас Дідик також фігурують у скандальному будівництві у історичному ареалі Львова на вулиці Поповича, 6, яке хоче реалізувати ОСББ «Грушевський». Крім того, на початку липня виконком погодив будівництво ЖК на Кульпарківській для депутата Бербеки. Також у серпні стало відомо про плани Бербеки збудувати новий квартал у львівському парку Майорівка.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі