Львівський “Охматдит” прийняв 90 дітей від початку війни в Україні

10 березня 2022, 16:43
Share Button
Ілюстративне фото
Дітей із пораненнями від зброї серед них не було, проте у лікарні готові до приїзду таких пацієнтів.

Починаючи з 24 лютого, через Львівську обласну дитячу клінічну лікарню “Охматдит” пройшло понад 90 тимчасово переміщених дітей. Деяких із них проконсультували, деякі отримали допомогу і їх виписали. Станом на вчора, 9 березня, у лікарні залишалось 55 дітей.

Про це повідомила комунікаційниця дитячої лікарні Зоряна Бутковська, пише “Твоє місто”.

Здебільшого, привозять дітей, які подолали довгу дорогу, – наприклад, з Києва чи Харкова. Вони виснажені та зневоднені, тому прибувають у досить важкому стані. Менші діти мають через це судоми. Надходять також діти з коронавірусом й такі, що довго їхали у задушливому потязі та отримали пневмонії.

Окрім дітей, які потрапили до лікарні вже після прибуття до Львова, приймають і переведених пацієнтів.

“Є ті, хто був планово госпіталізований, наприклад, у київський “Охматдит”. Лікарню почали бомбити і дітей перевели до нас для наступного лікування або планових операцій”, каже Бутковська. 

Діти прибувають з різних міст України: Києва, Харкова, Запоріжжя, Дніпра. Вік пацієнтів – різний. Серед них є такі, що народилися на початку вторгнення. Із ними батьки одразу бігли до укриттів, а потім втікали до Львова. Є й доросліші, до 18 років.  Діти досить налякані, тому в ОХМАТДИТі постійно працюють психологи та надають допомогу.

Діти, які б напряму постраждали від бойових дій, до лікарні поки що не привозили. Таких пацієнтів непросто транспортувати – вони спершу потребують стабілізації на місці, а вже потім їх можуть перевозити. Проте у медичному закладі готові до їх приїзду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі