Львівський палац мистецтв вилучив картини художника через нецензурні написи

Ярина Шутка | 12 жовтня 2021, 03:13 Львів, Трафунки
Share Button
Фото Олег Сусленко
1 жовтня у Львівському палаці мистецтв відкрилась виставка українських митців «Сто років самотності». На офіційному сайті закладу її назвали заходом для «обміну думок, для огляду та відчуття прекрасного».

Через «скарги відвідувачів» картини львівського художника Олега Сусленка з надписами «Suck my d*ck» та «Кiss my *ss» зняли з виставки у Львівському палаці мистецтв.

Про це повідомив художник Олег Сусленко на своїй сторінці у Фейсбуці.

За словами художника, про зникнення своїх двох полотен він довідався лише 10 жовтня, безпосередньо відвідавши виставку. Неофіційно йому повідомили, що роботи зняли з міркувань цензури на третій день після відкриття. Про це рішення його ніхто не попередив. До того ж, жодних офіційних договорів він не укладав. Автор картин вважає дії керівництва Палацу мистецтв актом цензури.

Натомість адміністрація закладу стверджує, що причиною зняття картин з експозиції стали скарги відвідувачів.

«До нас приходять батьки з дітьми, а зараз кожна дитина може прочитати англійською, що там написано. Якби ми були приватною галереєю, ми могли би собі дозволити все, що хочемо. Проте ми є державною установою, тому маємо бути відповідальними. Звичайно, сучасне мистецтво є провокативним, але як державна установа ми маємо пильнувати, щоб зайвих провокацій не було», – пояснив головний художник Палацу мистецтв Орест Скоп виданню Zaxid.net.

Орест Скоп зауважив, що, оскільки, відповідальним за виставку був куратор, то працівники закладу культури просто не догледіли про що йшлося у картинах.

Зазначимо, що Львівський палац мистецтв належить до комунальних установ культури Львівської обласної ради.

«Мені не соромно підняти тему самотності, містичного реалізму в західноукраїнських традиціях всупереч барокальним уявам про наше мистецтво. Але кожна регіональна структура існує в рамках своїх правил, котрі ми маємо толерувати», – написав у Фейсбуці куратор виставки Тарас Табак.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі