Львівський політолог Тарас Возняк заявив, що “олігархи рятують Україну від диктатури”

01 грудня 2021, 19:46 Львів
Share Button
Скріншот із відео
Він вважає, що "завдяки олігархам в Україні існує плюралізм думок. І боротись з багатіями ще зарано".

Про це в програмі “Інтерв’ю на Першому Західному” заявив політолог, культуролог, гендиректор Львівської галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Тарас Возняк.

“Це добре, що в нас є олігархи. Якби в нас їх не було, то був би диктатор, як в сусідів. Що зробив перше Путін? Він знищив олігархів, упокоривши їх. Так, вони при грошах залишились, але владні важелі він у них забрав. У нас є демократія, але для 5-10 олігархів”, – зазначив він.

Возняк каже, що запорука цієї псевдодемократії – це змагання між ними: “Вони конкурують між собою не тільки в бізнесі, але й в політиці. Кожен з них готується до виборів, готують своїх кандидатів на вибори на всі посади, і на президента також”.

“І в цьому контексті, якщо і була така розмова Ахметова (про переворот-ред), а вона, швидше за все, була, бо Ахметов має інтереси й, без сумніву, буде брати участь у політичному житті, то це не державний переворот, це підготовка до наступних виборів”, – переконаний Тарас Возняк.

Позбуватись олігархів, на його думку, треба тоді, коли середній клас зміцніє, і усвідомить, що його порятунок і процвітання залежить тільки від нього, а не від того, якого олігарха він підтримує.

Возняк каже, що середній клас вже заявив про себе під час Помаранчевої революції й революції Гідності.

“Але зараз 80% ВВП контролює 10 осіб, 15% – середній клас, і 5% – український народ. Якщо пропорція зміниться й олігархи будуть мати не 80% ВВП, а 30%, а середній клас матиме 40-50% – от тоді все зміниться”, – переконує політолог.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі