Львівський суд не дозволив арештувати слідчого СБУ, що віддав контрабандисту 24 кг прикрас

20 січня 2021 Львів
Share Button
Фото СБУ
Личаківський районний суд Львова не дозволив тримати під вартою слідчого в особливо важливих справах другого відділення слідчого відділу Управління Служби Безпеки України у Львівській області Віталія Михаліцького, однак відсторонив його від посади.

Про ухвали суду повідомив антикорупційний сайт «Наші гроші. Львів».

Саме цей слідчий віддав 24 кг арештованих ювелірних прикрас із срібла і золота порушникові митних правил.

Ювелірні прикраси вагою понад 24 кг виявили під час огляду багажу пасажира рейсу «Стамбул-Львів» Степана Кулика ще в листопаді 2018 року. Він нібито перевозив їх на прохання друзів для участі у виставці у місті Львові. Чоловік обрав смугу руху спрощеного контролю «зелений коридор». Однак їх знайшли працівники СБУ під час додаткового огляду.

У кінці 2018 року на вилучені прикраси наклали арешт, а розслідування у кримінальному провадженні щодо можливих незаконних дій працівників митного поста доручили трьом слідчим: Наумцю, Михаліцькому і Вавричуку.

9 січня 2019-го один із слідчих, Віталій Михаліцький, звернувся із клопотанням до суду про тимчасовий доступ до ювелірних виробів для проведення судових експертиз. На той момент прикраси вже знаходилися у Західному казенному підприємстві пробірного контролю, де проводили експертизу у справі про порушення митних правил.

Після того, 14 січня, прикраси вартістю 8,65 млн грн забрали до СБУ, а слідчий в той же день передав їх на «відповідальне зберігання» Степану Кулику. Потім слідчий так і не повідомив, які ж експертизи і де мали проводити, і головне – чому не передали.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі