Львівський танцтеатр “Життя” звинуватили у схемі на 3 мільйони гривень з обласного бюджету

03 серпня 2021 Львів
Share Button
Львівський танцювальний театр "Життя" звинувачують у схемі отримання грошей з обласного бюджету. Йдеться про більш ніж три мільйони гривень на рік, які нібито має отримати колектив.

Про це повідомили в одному із популярних Телеграм-каналів Львова #політичнийтреш.

“Є у Львові один дуже відомий танцювальний театр, який називається “Життя”. Його дуже любить екс-президент Петро Порошенко, його перший зам в партії “ЄС” Олег Синютка і всі їхні посіпаки. Люблять за те, що театр “Життя” танцював на всіх політично-агітаційних заходах, які відбувалися у Львові і під час президентських виборів, і під час парламентських виборів, ну і звичайно під час місцевих. Танцював і вправно отримував за це готівкою свої гонорари. 

фото: червень 2019 року

Але вибори закінчились і закінчились замовлення на агітацію. Готівку стало важко отримувати, тому й платити цьому танцтеатру стало важко. Але є доступ до бюджетних грошей! Тому було прийняте “геніальне” рішення. Щоб компенсувати усі недоотримані прибутки танцтеатром “Життя”, усіх його артистів вирішили офіційно працевлаштувати. Куди? В комунальний заклад Львівської обласної ради “Львівська національна філармонія імені Скорика”.

Перших 6 танцюристів балету “Життя” були працевлаштовані там ще в другій половині 2020 року. А вже у 2021 році туди допрацевлаштували ще 8 танцюристів славнозвісного львівського театру.

Найменша зарплата, яку отримують з бюджету танцюристи балету “Життя” – 14-15 тисяч на місяць. Тобто працевлаштування цього приватного танцбалету в комунальний заклад облради коштує обласному бюджету (тобто платникам податків) щонайменше 3 мільйони гривень на рік.

Але філармонія не зможе заробляти на гастрольній діяльності танцбалету. Керівник філармонії дефакто взагалі не керує цими людьми. Вони і далі підпорядковуються виключно своїй керівниці. І гонорари, які вони отримують за свої виступи (а це десь орієнтовно 500 тисяч грн за виступ), йдуть в гаманці учасників танцбалету “Життя”! В обхід бюджету філармонії.

Тобто обласний бюджет отримав додаткові видатки на 3 мільйони в рік. Обласна філармонія недоотримує цих 3 мільйони на рік. Балет “Життя” отримав гарантований дохід у вигляді 3-х мільйонів на рік і на ці гроші їм не потрібно танцювати. Балет “Життя” і далі отримує свої гонорари готівкою і не сплачує з них податки.

 Обласні депутати також виділяють кошти на їхні окремі проекти. Так, на їхнє 35-ліття, яке вони відзначатимуть у львівській опері, їм виділили (без тендерів і конкурсів) 185 тисяч гривень. Скромно, але приємно. “Геніальна” схема від партії “ЄС“, — йдеться у повідомленні.

У філармонії “Ділу” підтвердили, що мають офіційно працевлаштованих танцюристів, але їх кількості не уточнюють.

Натомість керівниця театру “Життя” Ірина Мазур каже, що для її танцюристів передбачено лише шість ставок у Львівській філармонії.

“Найбільша ставка в нас у заслуженого артиста України і становить 2500 грн. Ми працюємо у філармонії з осені, але через карантинну ситуацію не змогли активно виступати. Декілька місяців у нас тривав репетиційний період, готуємо кілька постановок, але реалізувати проєкт наразі не вдалося. Постановки мають бути на сцені восени. В нас тільки шість ставок і більше нічим держава нам не допомагає. Ми два роки без гастролей, як і цілий світ. 6000 – 7500 грн максимально отримує одна людина. Суми у 500 тисяч, які нам приписують, є абсурдними. Як львівський балет може коштувати дорожче, ніж Тіна Кароль? Колектив вже 35 років робить проукраїнський матеріал, який нинішній владі не потрібен — потрібні лише Полякові та “шльопки”, – каже Ірина Мазур.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі