Лише 36% підприємців звернулися до держави за матеріальною підтримкою

19 січня 2021 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
Тільки 36% з опитаних підприємців звернулися до держави за матеріальною підтримкою.

Про це свідчать результати експрес-опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація серед представників малого та мікробізнесу – учасників проєкту Unlimit Ukraine. Так, 62% опитаних відповіли, що у запровадженні нової хвилі жорстких обмежень немає сенсу, ще 24% вважають заходи занадто жорсткими, і тільки 14% вважають їх адекватними ситуації чи м’якими.

Водночас ми поцікавилися у підприємців, чи подавали вони заявку на отримання запропонованої державою фінансової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень. Виявилося, що тільки 36% з опитаних нами підприємців звернулися до держави за матеріальною підтримкою.

Топ-3 цілі, на які підприємці планують витратити отриману фінансову допомогу:

  • Оплата заробітної плати працівникам;
  • Оплата оренди;
  • Оплата комунальних платежів.

Більшість підприємців, яким підтвердили виплату, а саме 33% отримали кошти через тиждень після успішної подачі заяви, ще 19% – через два тижні або більше, 13% – через 1-3 дні. Інші 35% опитаних все ще очікують на надходження коштів. Водночас тільки 3% ФОПів повідомляють, що фінансова допомога у розмірі 8 тисяч гривень допоможе компенсувати їх збитки від впровадження локдауну, тоді як 84% вважають такі кошти недостатніми.

Серед тих, кому не вдалося отримати допомогу, більшість, а саме 59% отримали відмову через невідповідність підприємства КВЕДам, яким вона виплачувалася. Ще 12% через те, що ФОП є одночасно найманим працівником, 9% – через технічні проблеми з платформою Дія, серед інших причин – зупинка діяльності, несплата ЄСВ протягом останніх 3 місяців, тільки що відкритий ФОП.

Опитування проводилось з 11 до 18 січня 2021 року серед аудиторії проєкту Unlimit Ukraine. В ньому взяли участь 105 підприємців – представників малого бізнесу.

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого та мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі