Павло Ткачук: генерал-безхатько

Share Button
Журналісти ІП «Діло» розпочали цикл журналістських розслідувань про майно, доходи, сімейний бізнес та подарунки для очільників найбільших навчальних закладів Західної України. Першим під приціл наших камер потрапив начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

З 2002 року Сухопуткою, так у Львові називають цю академію, керує Павло Ткачук. Все своє професійне життя Павло Петрович присвятив війську, і за стільки років на високій посаді та зі званням генерал-лейтенант дослужитись до власного житла так і не зумів. Та це зовсім не означає, що він разом із дружиною віддають перевагу військовим казармам чи гуртожитку.

Павло Ткачук. Фото з мережі

Подружжя користується квартирою сина на 93,5 квадрати у цьому будинку.

А ще: особняком на понад 260 квадратних метрів у престижному селі Солонка, в передмісті Львова. Будинок, як і земля під ним, належать рідній сестрі генерала Ткачука, Ніні Шкляренко.

Схоже, звичайна жінка, яка проживає у Бердичеві Житомирської області, вирішила допомогти не заможному братові-військовому вирішити квартирне питання, придбала ділянку та звела справді заможний особняк. Свого часу навіть фасад оздобила абревіатурою ТПП, що, насправді, є ініціалами брата, Ткачук Павло Петрович. Після того, як журналісти звернули увагу на такий елемент декору – його було замінено на Герб України.

До слова, одразу напроти цього маєтку – є іще один будинок, який належить доньці сестри, тобто племінниці Павла Ткачука. Щоправда, він радше нагадує палац, офіційна площа якого – 485 квадратних метрів.

Тут і колони, фонтани, бесідки, височенні паркани, гаражі, камери відеонагляду, місце для сімейного гербу. Усе виконано у кращих традиціях Пшонка-стилю. Як ми дізнались від друзів з Сухопутки, цей будинок теж готують для генерала. До слова, сестра Ткачука не має жодного потужного бізнесу, який би міг дозволити їй робити такі подарунки, Ніна Шкляренко є звичайним ФОПом, що займається роздрібною торгівлею.

Свого автомобіля, як і житла, у Павла Ткачука немає. І тут генерал-лейтенант не обійшовся без допомоги родини. Автівку, Хюндай Соната, в безкоштовне користування Павлу Петровичу надав зять, Руслан Сапіга.

Він бізнесмен, є співвласником компанії ПП «ЕНЕРГІЯ ЗАХІД», яка виграє тендери на постачання гарячої води, пари тощо для Яворівської квартирно-експлуатаційної частини, яка займається обслуговуванням військового майна. Зокрема, і 184-го навчального центру у селі Старичі, поблизу Яворівського полігону. Підпорядковується 184-й центр саме Національній академії сухопутних військ, очолюваній Павлом Ткачуком.

Тобто, зять надає послуги не своєму тестю, а Яворівській КЕЧ, яка вже обслуговує відомство Ткачука. Тому і криміналу жодного немає, адже замість компаній-метеликів тут використовують цілу військову структуру, що підпорядковується Міністерству оборони України. Ми жодним чином не ставимо під сумнів законність цих угод, для цього є правоохоронні органи, лише зазначимо, що компанія зятя Павла Ткачука виграла тендерів від Яворівської КЕЧ майже на 118 мільйонів гривень.

До слова, іншим співвласником фірми ПП «ЕНЕРГІЯ ЗАХІД» є Роман Білинський, який є зятем заступника Ткачука, Йосипа Саєвича.

Повезло посадовцям Національної академії сухопутних військ із зятями. У наступній частині цієї програми – ми детально покажемо, яке майно ховають від людського ока заступники Ткачука та який бізнес ведуть їхні діти.

Євген Міклушка,

ІП “Діло”

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі