“Медзакупівлі” і “Лекхім” розійшлися в думках про готовність до поставки вакцини CoronaVac

24 березня 2021 Здоров'я
Share Button
Фото із відкритих джерел
У "Лекхім" кажуть, що "Медзакупівлі" ще не підтвердили готовність отримати препарат. А "Медичні закупівлі" заявили, що навіть не отримали відповідні документи.

24 березня АТ “Лекхім” розіслала в ЗМІ листа, в якому повідомляє, що 25 березня поставить в Україну першу партію китайської вакцини CoronaVaс, пише Zn.ua.

У листі йдеться про те, що “Лекхім” 4 березня повідомив про свій намір поставити вакцину ДП “Медзакупівлі”. Однак, хоча відповіді про готовність її прийняти не отримав, все одне везе вакцину в Україну.

 

Наприкінці грудня 2020 року ДП “Медзакупівлі України” було укладено контракт із ЗАТ “Лекхім” — дистрибьютором китайської компанії Sinovac Biotech в Україні, який має ексклюзивну дистрибюторську угоду із виробником – на постачання в Україну 1,9 млн доз вакцини CoronaVac.

Поставка в Україну першої партії 700 тисяч доз вакцини, згідно з контрактом, мала відбутися протягом 30 днів після реєстрації вакцини в одній з визначених країн. 4 лютого 2021 року вакцина CoronaVac зареєстрована в Китаї. Отже, відповідно до умов договору, перша партія мала бути передана та прийнята ДП “Медзакупівлі” не пізніше 6 березня 2021 року.

При порушенні строків поставки, відповідно до пунктів 8.1., 8.7 договору, “Лекхім” має сплатити пеню у розмірі 0,1% від ціни всієї продукції за кожний день затримки. За порушення строку поставки вакцини понад 30 (тридцять) календарних днів — додатковий штраф у розмірі 7% від ціни продукції.

5 березня ДП «Медзакупівлі України» поінформувало ПрАТ «Лекхім» щодо порушення строку поставки вакцини і нарахування пені з 06.03.2021.

Крім того, що “Лекхім” вже порушив передбачені умови поставки, він не надав необхідний пакет документів, зокрема сертифікат якості (аналізу) серії продукції, реєстраційне посвідчення, сертифікат походження від виробника, відомості про перекваліфікацію ВООЗ та/або реєстраційне посвідчення від компетентного органу однієї із визначених країн, пакувальний лист та документ, що підтверджує дотримання холодового ланцюга, тощо.

В договорі також закладено вимогу щодо мінімальної ефективності вакцини у 70%. Підтвердження такого рівності ефективності для CoronaVac наразі немає — тільки заяви “Лекхім” про те, що результати третьої фази клінічних досліджень показали ефективність вакцини на рівні 83,5%. На свій запит до МОЗ стосовно підтвердження відповідності даних з ефективності вакцини, ДП «Медзакупівлі України» відповідь не отримало.

Незважаючи на не підтверджену ефективність, вакцина була зареєстрована в Україні МОЗ 9 березня 2021 року.

Крім того, як стверджує ДП “Медзакупівлі”, “Лекхім” має надати висновки про якість ввезеної вакцини, провівши лабораторний аналіз, який може тривати до 14 днів. Такою є вимога, згідно з Постановою Кабміну № 902 від 14.09.2005 .

Незважаючи на всі, вище перераховані неузгодженості, “Лекхім” тим не менше заявляє про те, що везе вакцину в Україну. Що це може означати? Скоріше за все, “Лекхім” везе в Україну вакцину CoronaVac на рітейл, для комерційного продажу. Щоб після надання висновків про якість вакцини і в разі відмови МОЗ від партії, сплатити пеню, повернути гроші за договором, і не витрачати зайвий час на доставку. Попит на вакцину великий. Бажаючих вакцинуватися в країні більш, ніж вакцин.

Ще на пресконференції 13 січня 2021 року голова наглядової ради “Лекхім” Валерій Печаєв заявив, що “Лекхім” отримав від Sinovac Biotech квоту на 5 млн доз вакцин для продажу в Україні у першому півріччі 2021 року. З них 1,913 млн доз планує закупити МОЗ. А 3,1 млн доз піде на рітейл.

“До 15 лютого “Лекхім” збирає заявки від підприємств на поставку вакцин. “Лекхім” буде перевіряти замовників на дотримання холодового ланцюга. Ціна для замовників буде 504 грн за 1 дозу вакцини. Рентабельність оборудки для “Лекхіма” — 4–5%”, – додав В.Печаєв.

Ще раніше повідомлялося, що група “Лекхім” і компанія Sinovac Biotech досягли угоди в перемовинах про співробітництво у питанні дистрибуції та локалізації виробництва в Україні вакцини проти вірусу SARS-CoV-2 строком на п’ять років.

Крім продажу вакцини CoronaVac, співробітництво передбачає організацію виробництва готових лікарських форм вакцин (в тому числі CoronaVac) з 2022 року в Україні (“Лекхім-Харків”), а з 2025-го планується організувати повний цикл виробництва основного переліку вакцин.

На своїй сторінці у Facebook гендиректор ДП “Медзакупівлі” Арсен Жумаділов також висловився з цього приводу:

– Добре, що вакцина нарешті буде завезена в Україну.

– Вакцина стане доступною для подальшої реалізації на території України після отримання висновку про якість ввезеної продукції та проходження лабораторного контролю. Орієнтовно це додатково 15 днів від митного оформлення.

– Реалізація вакцини суб’єктом господарювання може відбуватись як у межах виконання нашого договору про закупівлю, так і в межах інших домовленостей постачальника із замовниками, незалежно від форми власності останніх.

– Приймання нашим ДП даної продукції залежатиме від виконання Постачальником вимог, встановлених Договором. Наразі це питання відкрите.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі