Мешканці скандальної багатоповерхівки у Брюховичах через вічні проблеми з водою та електрикою звернулися до поліції

Богдан Скаврон | 07 лютого 2022, 14:11 Львів
Share Button
Скандальна багатоповерхівка
Минуло уже понад шість років, відколи забудовникам вдалося шляхом “суддівської недбалості” узаконити спорудження восьмиповерхового житлового будинку на вулиці о. Іздрика, 9б у селищі Брюховичі біля Львова. Але досі мешканці цієї новобудови не можуть повноцінно користуватися комунальними послугами. Зрештою, терпець їм увірвався і вони звернулися зі скаргою до поліції, звинувативши забудовників у шахрайстві.

Цими днями “Діло” отримало копію цього звернення мешканців та відповідь на нього Нацполіції.

“Ми, мешканці будинку у смт Брюховичі на вулиці Отця Іздрика,9б стали жертвами шахрайської схеми та недобросовісності забудовника”, – йдеться у зверненні, в якому мешканці будинку просять правоохоронців перевірити, чи містить бездіяльність та невиконання своїх зобов’язань забудовниками А. Й. Завадським та Р. Б. Калагурським ознаки шахрайства.

Під цією заявою поставили свої підписи власники 14 квартир цієї багатоповерхівки. Як розповіла одна із підписантів, загалом у будинку 39 квартир, але заселені лише декотрі з них. “Тут надто багато проблем”, – пояснює жінка.

Їй, як молодій мамі, найбільше дошкуляє ліфт, який є, але не працює. А загалом   дратують перебої з водопостачанням та електропостачанням, вирішувати які мешканці самостійно не можуть, адже не мають укладених договорів із постачальниками послуг.

“Наразі житловий будинок не підключений до централізованого водопостачання та водовідведення. Також будинок має тільки один лічильник для електроенергії, а в ПрАТ “Львівобленерго” числиться як гараж, а не житловий будинок. В будинку проведена тільки одна лінія для електроенергії, що є порушенням через наявність ліфту в будинку. Наразі ліфт не працює”, – описали ситуацію у своєму зверненні до поліції мешканці.

Окрім такої “дрібнички” як електропостачання восьмиповерхівки з чотирма десятками квартир під виглядом гаража, яка в будь-якій цивілізованій країні зацікавила б правоохоронців, у своєму зверненні мешканці звернули увагу на ще один нюанс, в якому при бажанні можна розгледіти спробу шахрайських дій.

“Частина квартир у будинку досі належить забудовникам і продаються, оголошення про продаж нерухомості в будинку досі є у вільному доступі в інформаційному просторі без жодної інформації про проблемність цього будинку”, – йдеться у зверненні до поліції.

Мешканці злощасного будинку також скаржаться на те, що забудовники роками уникають контактів із власниками житла і не вчиняють жодних дій “щодо  підключення будинку до електроенергії та інших комунальних мереж”.

Однак, у поліції наразі не побачили підстав для реагування на звернення, оскільки в ньому “не встановлено жодних об’єктивних даних, які б свідчили про вчинення кримінальних правопорушень”.

У відповіді на звернення за підписом начальника відділу поліції №1 Львівського РУ Нацполіції Павла Лихача також йдеться про те, що під час виходу поліцейських за місцем проживання згаданих забудовників Завадського та Калагурського їм двері ніхто не відчинив, тому “відібрати пояснення в останніх не представилося можливим”.

З приводу “відсутності електропостачання” в будинку на вулиці о.Іздрика, 9б поліція направила звернення до “Львівобленерго” і вмила руки.

 

Як уже писало “Діло”, багатоповерхівка на вулиці Іздрика з’явилася всупереч будівельним нормам, які передбачають спорудження в селищі будинків не вище п’яти поверхів. Окрім того, восьмиповерхова “свічка” виросла всього за 20 метрів від залізничної колії (в межах санітарної зони).

Узаконити це будівництво вдалося завдяки рішенню судді Залізничного районного суду Дмитра Боровкова, який розглядав хитро складену позовну заяву від цивільної дружини Андрія Завадського (згаданого забудовника) Альбіни Савчук до його рідного брата — Руслана Завадського.

Савчук звинувачувала Руслана Завадського в тому, що він чинить їй перешкоди в користуванні будівлею на вул. Шараневича у Львові та ділянкою в Брюховичах на вул. Отця Іздрика, 9б. Вона вимагала визнати за нею право власності на незавершене будівництво на цій ділянці, оскільки частково профінансувала його. На момент розгляду справи в суді будинок загальною площею 4262 кв м уже було споруджено.

На суді сторони уклали мирову угоду. Савчук отримала компенсацію у 100 тисяч грн та доступ до приміщення на вул. Шараневича у Львові, а Руслан Завадський – будинок в Брюховичах. Таким чином суддя Боровков своєю ухвалою фактично ввів в експлуатацію будинок, який був збудований без дозвільних документів.

Рішення судді Бровкова стало предметом розгляду Вищої ради правосуддя у червні 2018 року. Рада тоді визнала, що Боровков вийшов за межі своїх повноважень та перейняв на себе повноваження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

Крім того, на думку Ради, сторони звернулись до суду саме для того, щоб узаконити будівництво, а не для того, щоб відстояти свої права.

“Хоча розгляд здійснювався протягом значного часу, судові засідання відбувалися швидкоплинно, їх перебіг не вказує на наявність між сторонами дійсного спору. Обставини розгляду справ вказують, що справжнім мотивом подання позовів до суду є узаконення самочинно збудованих об’єктів нерухомості”, – йдеться у рішенні дисциплінарної комісії Вищої ради правосуддя.

Комісія також “дійшла висновку, що вказані порушення не носять характеру простої суддівської помилки, а мають ознаки грубої недбалості”.

Таким чином мешканці багатоквартирного будинку в Брюховичах стали заручниками “суддівської недбалості” і досі не можуть добитися права на нормальні умови проживання через безвідповідальність забудовників, байдужість чиновників та, як видається, халатність поліцейських.

Наразі мешканці будинку готують чергове звернення — до прокуратури, а також позов до суду. “Діло” продовжує стежити за ситуацією.

Ми також писали – Скандальні забудовники у Брюховичах розпочали роботи на ділянці, під якою протікає річка

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі